Osuszacze kondensacyjne – wydajne osuszanie powietrza w domu i przemyśle

0
1262

Osuszacze powietrza to specjalistyczne urządzenia stosowane do usuwania nadmiaru wilgoci z pomieszczeń. Najpopularniejszym rodzajem takich urządzeń są osuszacze kondensacyjne, które posiadają bardzo szerokie zastosowanie.

Jeżeli dochodzi do nadmiernego zawilgocenia pomieszczeń, wówczas wskazane jest odprowadzenie nadmiaru wilgoci z powietrza, a także ścian, sufitów, podłóg. Wówczas stosuje się osuszacze powietrza.

Jak działają osuszacze kondensacyjne?

Najbardziej popularnym rodzajem osuszaczy powietrza są osuszacze kondensacyjne. Są to urządzenia, które posiadają budowę podobną do klimatyzacji albo do lodówki.

Elementy osuszacza kondensacyjnego:

  • sprężarka – kondensator
  • parownik
  • skraplacz
  • filtr powietrza
  • wentylator
  • pojemnik na skropliny

Podczas pracy osuszacza kondensacyjnego dochodzi do skroplenia powietrza przechodzącego przez urządzenie, a następnie do umieszczenia go pojemniku na skropliny. Pojemnik ten należy systematycznie opróżniać, ale istnieje także możliwość podłączenia urządzenia do kanalizacji, aby odprowadzać skropliny na bieżąco.

W efekcie stosowania tego typu sprzętu wilgotne powietrze zamieniane jest w powietrze suche. Dodatkowo, ze względu na obecność filtra powietrza osuszacze kondensacyjne mogą poprawić jego jakość.

Szerokie zastosowanie osuszaczy kondensacyjnych

Aktualnie osuszacze kondensacyjne to najbardziej popularne urządzenia stosowane do osuszania powietrza.

Znalazły one zastosowanie zarówno w domach i mieszkaniach, jak również używane są przemysłowo, w tym także w branży budowlanej, na przykład po wykonaniu wylewek, po tynkowaniu. Również wykorzystywane są przy osuszaniu budynków po zalaniach, powodziach.

Dostępne w sprzedaży osuszacze kondensacyjne to pełna paleta urządzeń, które różnią się pomiędzy sobą swoją wydajnością pracy oraz rekomendowanym obszarem, na którym mają być stosowane. Do domów i mieszkań stosuje się osuszacze o mniejszej wydajności, natomiast w przemyśle, na przykład chemicznym, spożywczym czy elektronicznym, osuszacze o większej mocy.

Gdzie można kupić osuszacze kondensacyjne?

Dobór właściwego osuszacza powietrza jest kluczowy dla uzyskania maksymalnych parametrów jego pracy. Dzisiaj osuszacze kondensacyjne są sprzedawane przez wiele firm. Warto zatem skorzystać z pomocy ekspertów w zakupie odpowiedniego osuszacza, który będzie mógł zagwarantować sprawne, wydajne działanie na wybranym obszarze.

Z asortymentem kondensacyjnych osuszaczy powietrza można zapoznać się już teraz na stronach internetowych producentów oraz sprzedawców.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ