Nowoczesna kuchnia w bloku

Mieszkania w blokach zazwyczaj mają dość ograniczony metraż. Z tego względu na niektórych przestrzeniach się oszczędza, przykładowo na kuchni. Dziś bardzo popularnym rozwiązaniem jest tworzenie salonu z aneksem kuchennym.

Salon z aneksem

To bez wątpienia opcja, którą można nazwać bardzo nowoczesną. Posiada ona oczywiście wiele plusów. Przede wszystkim salon i kuchnia wydają się znacznie większe, gdy nie oddziela je żadna ściana. Oszczędza się również miejsce, zachowuje przestrzenność i większą swobodę ruchu w tych dwóch pomieszczeniach.

Wyspa kuchenna

Najnowocześniejszą opcją, jest stworzenie wyspy kuchennej. Wyspy kuchenne występują w różnych rozmiarach, jednak mają pewne ograniczenia pod tym względem. Warto zatem na samym początku sprawdzić czy nasza kuchnia jest na tyle duża, aby móc taką wyspę wstawić. Gdy odpowiedź okaże się twierdząca, wówczas możemy działać w tym zakresie.

Wyspy pełnią rolę standardowych szafek, może być w nich umieszczona również zmywarka czy też piekarnik. To wszystko zależy już tylko i wyłącznie od nas samych. Bardzo często wyspa w jednej części blatu posiada wygodny kran, w drugiej natomiast jest standardową powierzchnią blatu. Dostawiając do niej krzesła barowe od strony salonu, można uczynić ją również dodatkowym miejscem na spożywanie posiłków. W przypadku bardzo małej kuchni, zastosować można półwysep kuchenny. To znacznie węższy blat i mniej miejsca na chowanie chociażby akcesoriów kuchennych, jednak świetna opcja na odgrodzenie salonu od kuchni. Wyspa od strony kuchni może nawiązywać do jej wystroju, a od strony salonu harmonizować z nim. To także ogromny plus tego właśnie rozwiązania.

Pomoc specjalisty

Jak zaprojektować to wszystko samodzielnie, aby wszystkie poszczególne części dobrze się ze sobą komponowały? Czasem może być to dla nas awykonalne, ponieważ nie mamy wyobraźni przestrzennej. Dlatego bez wątpienia dobrym rozwiązaniem, jest korzystanie z usług projektanta wnętrz. Dziś projektanci wnętrz są coraz bardziej powszechni co sprawia, że ceny ich usług przestały być „elitarne”.

Więcej informacji znajdziesz na http://www.ainprojektowanie.com/blog/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ