Jak doprać ręczniki kuchenne

Ręczniki kuchenne są nieodzowne podczas gotowania, wycierania naczyń czy porządków. Nic dziwnego, że na ich powierzchni często pojawiają się plamy. Zastanawiasz się, jak doprać ręczniki kuchenne? Skorzystaj z naszych wskazówek, a Twoje ściereczki znowu będą wyglądały nienagannie.

Ręczniki kuchenne – nieodzowne w każdym domu

Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez praktycznych ręczników. Przydają się one podczas przyrządzania potraw, przenoszenia gorących naczyń czy wycierania mokrych talerzy. Kupując takie akcesoria, wybierz chłonne i nieco grubsze od ręczników łazienkowych modele. Zwróć także uwagę na ich wielkość – w kuchni lepiej sprawdzą się małe ścierki – oraz sposób ich pielęgnacji. Pamiętaj, że najlepsze będą te tkaniny, które można prać w pralce.

Jak doprać ręczniki kuchenne, na których zostały plamy? Kilka sprawdzonych sposobów

W kuchni nietrudno o zabrudzenia – zwłaszcza na ścierkach. Jeśli zauważyłeś na ręcznikach trudne do usunięcia plamy, wykorzystaj sprawdzone sposoby na przywrócenie im pierwotnego wyglądu. Możesz użyć do tego produktów, które znajdziesz w lodówce lub kuchennej szafce.

Jak doprać ręczniki kuchenne, używając sody oczyszczonej?

Podczas usuwania uporczywych plam sprawdzi się soda oczyszczona. Jak ją zastosować?

W garnku podgrzej wodę, wsyp do niej około ¼ szklanki sody, a potem zdejmij naczynie z ognia i włóż do niego zabrudzony ręcznik. Ścierkę wyciągnij po godzinie, a następnie wypierz ją w pralce i wysusz.

Ocet na plamy na kuchennym ręczniku

W kuchni z pewnością znajdziesz ocet, który także pomoże Ci usunąć zabrudzenia z ręczników. Mało tego: środek ten ma też właściwości dezynfekujące i zmiękczające. By z nich skorzystać, proszek do prania połącz z ½ szklanki octu. Ustaw program, który pierze, używając zimnej wody i wypierz ścierkę. Jeśli plama mimo to nie zeszła, nalej ocet bezpośrednio na nią, namocz ręcznik na minimum kwadrans, a potem go wypierz.

Cytryna jako naturalny wybielacz do ręczników kuchennych

Jeśli chcesz wybielić ręczniki kuchenne, użyj cytryny. Możesz zastosować zarówno plastry tego owocu, jak i jego sok. Namocz ścierki w ciepłej wodzie z dodatkiem soku z cytryny, a po godzinie wypierz je tak, jak zawsze. Inne rozwiązanie to przygotowanie roztworu z ciepłej wody i plastrów cytryny – użyj około 4 kilogramów owoców na 1 litr wody. Najpierw namocz w nim ręczniki przez godzinę, a następnie wypierz je w pralce.

O czym jeszcze warto pamiętać, by ręczniki na długo zachowały ładny wygląd i świeżość?

Wiesz już, jak doprać ręczniki kuchenne. Jeśli chcesz, żeby kupione przez Ciebie ściereczki nie stały się szorstkie, zrezygnuj z używania płynu do płukania, który ma zły wpływ na strukturę materiału. Ponadto pierz je oddzielnie, dzięki czemu unikniesz odkładania się na powierzchni ręczników nitek z ubrań czy pościeli. Pamiętaj też, by systematycznie wymieniać ścierki na świeże. A jeśli szukasz nowych ręczników kuchennych, sprawdź modele dostępne na stronie: https://familyrollo.pl/ogrod-i-taras/reczniki/kuchenne, które zostały wykonane z miękkiej i trwałej bawełny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ