Moda na bycie fit zmieniła wiele codziennych zwyczajów. Przywróciła zasady dobrego żywienia, wprowadziła modę na fitness, zamieniła sposób meblowania mieszkania czy określiła niezbędny domowy sprzęt agd. Chyba najwięcej zmian wprowadziła do naszej kuchni.

Moda fit uświadomiła nam jak ważną dziedziną naszego odżywiania mogą być soki warzywne czy owocowe. Z produktu przeznaczonego wyłącznie dla dzieci uczyniła pełnoprawny, odżywczy i zdrowy napój dla każdego. Okazało się nagle, że domowe soki pozyskiwane przez wyciskarki do soków są najzdrowszym z napojów. I te wyciskarki do soków otrzymane kiedy w ślubnym prezencie, a leżące gdzie w głębi szafy wróciły na najważniejsze miejsce w kuchni.  

Trzeba pamiętać bowiem, że soki warzywne czy owocowe to najszybszy sposób dostarczania organizmowi witamin i mikroelementów. To swoistego rodzaju ekspres domowy, który błyskawicznie odżywia najkrótszą drogą organizm ludzki. Wszelkiego rodzaju soki owocowe wyciskane za pomocą wyciskarki do soków stanowią najbardziej efektywny budulec dla organizmu. A gdy jeszcze można używać wyciskarki wolnoobrotowe, które nie oddziałują w żaden sposób negatywnie na wytworzony napój, okazuje się, że większość dziennego zapotrzebowania na witaminy i mikroelementy można dostarczać w ten właśnie sposób. 

Wyciskarki wolnoobrotowe, choćby takie jak wyciskarki kuvings nie nagrzewają się podczas swojej pracy i wytwarzanym przez siebie ciepłem nie niszczą walorów odżywczych soków. To stąd bierze się taka ich popularność i powszechność użytkowania. Mimo, że są droższe od klasycznych wyciskarek do soków jednak ich walory techniczne sprawiają, że coraz częściej widać je na wyposażeniu kuchni. Wyciskarki kuvings dodatkowo wyposażone są w różnego rodzaju akcesoria, które pozwalają dodatkowo na przygotowanie w nich koktajli, sorbetów, mleka roślinnego a nawet masła orzechowego. Wszystko to powoduje, że zaawansowane technologicznie wyciskarki wolnoobrotowe stają się swoistego rodzaju kombajnem wytwarzających zdrową żywność na użytek domowy. 

Taka forma odżywiania sprawia, że cała rodzina w trosce o siebie nawzajem podnosi na wyższy poziom nie tylko zasady żywienia, ale i zasady codziennego higienicznego spędzania czasu. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ