Płyta indukcyjna

Płyta indukcyjna to jedno z tych urządzeń, które w kuchni sprawdza się wręcz doskonale. Swoją popularnością przebija między innymi kuchenki gazowe. Czy wiesz jednak, kiedy warto zdecydować się na tego rodzaju rozwiązanie? Poznaj najważniejsze cechy płyt indukcyjnych i ich zastosowanie w codziennym życiu!

Jak działa płyta indukcyjna?

Działanie płyty indukcyjnej jest dosyć proste – pod powierzchnią płyty znajdują się spiralne zwoje miedzianego drutu, które pozwalają na przepływ prądu, który zamienia się w pole magnetyczne. Zmienne natężenie pola magnetycznego wytwarza prądy wirowe, które przepływają poprzez dno naczynia ze stali ferromagnetycznej, wytwarzając ciepło.Dzięki temu możliwe jest podgrzewanie powierzchni ze stali ferromagnetycznej, do której przylega naczynie, takie jak garnek czy patelnia.

Płyta indukcyjna pozwala nam zrezygnować z używania gazu w domu, dlatego też jest uważana za jedno z bezpieczniejszych rozwiązań. Dodatkowo jej obsługa jest niezwykle prosta, o ile tylko zapoznamy się z dołączoną do niej instrukcją. Nie da się również nie zauważyć, że płyty indukcyjne wyróżniają się ponadczasowym designem.

Kiedy najlepiej sprawdzi się płyta indukcyjna?

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię biała płyta indukcyjna, czy też urządzenie w innym kolorze, zapewne zastanawiasz się, czy jest to wybór odpowiedni również do Twojej kuchni. Warto podkreślić, że płyta indukcyjna rzeczywiście doskonale sprawdza się w wielu mieszkaniach czy domach. Najczęściej wybierana jest w miejscach, w których przyłączenie gazu jest problematyczne bądź nawet niemożliwe.

Dodatkowo urządzenie to występuje w wielu wariantach – możemy wybrać nie tylko rozmiar płyty czy liczbę miejsc grzewczych, ale postawić również na ciekawy design dopasowany do wnętrza. Kuchenka indukcyjna jest dużo łatwiejsza w utrzymaniu czystości, ponieważ myjemy jedynie gładką powierzchnię ceramiczną – nie musimy omijać palników, które bywają problematyczne w czyszczeniu.

Czym wyróżnia się płyta indukcyjna Samsung?

Jeżeli uważasz, że płyta indukcyjna może sprawdzić się również w Twoim domu, koniecznie poznaj dostępne modele obecne w ofercie marki Samsung. To nowoczesne, zaawansowane urządzenia, które ułatwiają codzienne przyrządzanie potraw. Jakich funkcji może spodziewać się użytkownik?

Popularnością cieszą się między innymi płyty indukcyjne typu Slim Fit umożliwiające montaż w cieńszych blatach kuchennych. Pomocny może okazać się również intuicyjny wyświetlacz LCD. W takim przypadku panel sterowania dostarcza informacji o menu oraz pokazuje wskazówki dotyczące dostępnych programów półautomatycznych, podczas korzystania z termosondy Assist Cook, dostępnej w wybranych modelach płyt.

Czego jeszcze można się spodziewać po urządzeniach marki Samsung? Poszczególne warianty oferują łączność Wi-Fi. Monitorowanie* płyty kuchennej jest możliwe za sprawą aplikacji SmartThings App*. Poprzez SmartThings zdalnie sprawdzisz, czy pola są wyłączone, gdy nie ma Cię aktualnie w domu. Skorzystaj z ustawienia timera i otrzymuj powiadomienia.

Płyty indukcyjne Samsung oferują to i wiele, wiele więcej. Wszystko zależy od wybranego modelu oraz technologii, z jakiej korzysta urządzenie.

 

* Dostępny jest tylko monitoring poprzez połączenie z modułem Wi-Fi znajdującym się w płycie indukcyjnej.  Dostępne na urządzeniach z systemem Android i iOS. (Android 6.0 i wyżej, iOS 10.0 i wyżej). Wymagane jest połączenie Wi-Fi i konto Samsung Account

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ