armatura kuchenna

Kuchnia już dawno przestała być tylko miejscem przygotowywania posiłków. W dzisiejszych czasach jest zazwyczaj otwarta na jadalnię lub salon. Pomieszczenia te stanowią miejsce spotkań z rodziną i ze znajomymi. Dlatego tak bardzo zależy nam, aby nienagannie się prezentowały. O atrakcyjnym wyglądzie kuchni stanowi wiele rzeczy. Z całą pewnością są to meble i urządzenia AGD. Jednak o końcowym efekcie decydują detale, takie jak na przykład zlew i kran kuchenny. Jakiego rodzaju asortyment kranów kuchennych proponują obecnie najlepsze sklepy z armaturą?

Rodzaje baterii kuchennych

To, na jaki rodzaj baterii kuchennej się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od wystroju oraz warunków i możliwości przyłączeniowych w naszej kuchni. Wystrój kuchni wpłynie przede wszystkim na kolor wybranego egzemplarza. Do wyboru są krany w kolorze srebra, złota, czerni, bieli.

Duże znaczenie ma to, w jaki sposób została zrobiona instalacja wodna. Musimy sprawdzić czy kran musi być zamocowany do ściany, czy w grę wchodzą również inne warianty. Jeśli wymiana baterii kuchennej związana jest z remontem kuchni, to wybór baterii kuchennej powinien być dokonywany w momencie prac projektowych. Takie podejście umożliwi nam zmianę miejsca, w którym ma się znajdować zlew lub zmianę kranu ściennego w kran montowany w blacie kuchennym.

Baterie ścienne

Baterie ścienne ciągle cieszą się popularnością i mają swoich zwolenników. Są montowane zazwyczaj w kuchniach stylizowanych na klasyczne. Nie ma jednak żadnych przeszkód, aby zamontować je w kuchniach urządzonych nowocześnie.

Tego typu krany kuchenne posiadają zazwyczaj perlator, ceramiczną głowicę z ogranicznikiem wypływu ciepłej wody oraz obrotową wylewkę. Przy czym w zależności od modelu, wylewka może znajdować się powyżej lub poniżej uchwytu baterii. Jeśli natomiast chodzi o uchwyty, to w sprzedaży znajdują się zarówno kranu jednouchwytowe, jak i dwuuchwytowe z pokrętłami (czyli tak zwane krany z kurkami).

Baterie podokienne

Jak sama nazwa wskazuje, baterie podokienne montowane są w miejscu znajdującym się pod oknem. Dlaczego wyróżnia się taką kategorię kranów? Ponieważ w wielu kuchniach zlew znajduje się pod oknem, a zbyt wysoka bateria uniemożliwia jego otwarcie.

Baterie podokienne charakteryzują się tym, że są umieszczane w blacie lub w zlewie, a ich głowica jest stosunkowo niewielkich rozmiarów. Jeśli chodzi o wylewkę, to zazwyczaj jest obrotowa. W opcji są także baterie podokienne, które posiadają wyciąganą wylewkę.

Baterie wyciągane

Ze względu na swoją funkcjonalność, obecnie największą popularnością wśród kupujących cieszy się bateria kuchenna z wyciąganą wylewką. W sprzedaży jest naprawdę szeroki wybór takich kranów. Mają je w swoich kolekcjach najwięksi i najlepsi producenci armatury, tacy jak: Blanco, Franke, Grohe, Laveo, Tres.

Tego rodzaju kran kuchenny posiada niekwestionowaną zaletę. Właśnie ze względu na to, że wylewka jest wyciągana i regulowana, możemy bezproblemowo nalać wodę do większego garnka lub wiadra.

Szeroki wybór armatury kuchennej oferuje sklep Termico. Asortyment występuje w różnych wielkościach i wariantach. Wachlarz produktów obejmuje baterie o kanciastych, jak również zaokrąglonych kształtach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ