Oświetlenie w sypialni

Sypialnia to nasz azyl. To tutaj odsypiamy trudy dnia codziennego. Pomieszczenie to jest często również miejscem relaksu, czytelnią, pokojem telewizyjnym, garderobą. Każda z tych czynności wymaga odpowiedniego źródła światła. Sprawdzonym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest zatem łączenie różnych jego źródeł. Oświetlenie całego pokoju zapewnia lampa sufitowa, do relaksu sprawdzi się lampa stojąca, natomiast właściwe oświetlenie podczas czytania zagwarantują lampki nocne. Jakiego rodzaju lampy są aktualnie w modzie?

Lampa sufitowa

Trudno wyobrazić sobie pomieszczenie, w którym nie byłoby lampy zamontowanej w suficie. Przecież za jej pomocą możemy oświetlić cały pokój. W sprzedaży jest szeroki wybór lamp sufitowych. Występują one pod postacią lamp wpuszczanych, plafonów lub lamp zwisających.

Lampy wpuszczane to lampy podtynkowe. Są zazwyczaj montowane w co najmniej w kilku punktach na suficie. Widoczna jest jedynie oprawa lampy, która może być w dowolnym kolorze (na przykład: chromowana, czarna, biała). Oprawy podtynkowe pasują przede wszystkim do sypialni urządzonych w stylu minimalistycznym i nowoczesnym.

Plafon to rodzaj lampy, która przylega do sufitu. Plafon to propozycja do lokali o niższej wysokości pomieszczeń, w których mieszkają osoby o wysokim wzroście. Chociaż nie jest to regułą. W związku z tym, że plafony cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników, w sklepach pojawiają się coraz to ładniejsze egzemplarze takich lamp. Występują one w różnych wariantach. Swój model znajdą zarówno osoby lubiące proste i klasyczne kształty, jak i miłośnicy bardziej efektownych żyrandoli W opcji są plafony wykonane ze stali, ceramiki, gipsu, betonu, plastiku.

Nie ma przeszkód, aby wybrać do sypialni lampę zwisającą. Dobrze dobrany model może stanowić główny element wystroju wnętrza. Przy czym długość zwisu jest zazwyczaj regulowana podczas montażu. Możemy zdecydować się na zwisającą lampę z klasycznej budowy abażurem lub lampę o nieco nietypowych kształtach (okrągłe, prostokątne, asymetryczne). Zwisy dostępne są w różnych opcjach kolorystycznych.

Lampa stojąca

Głównym celem lampy stojącej jest podświetlenie miejsca, w którym ją umieszczono i stworzenie odpowiedniego klimatu. W lampach stojących umieszcza się zazwyczaj żarówki o niskiej mocy i ciepłej barwie światła.

Standardowa wysokość lampy podłogowej to około 150 cm. Nie oznacza to jednak, że nie można spotkać wyższych lub niższych modeli lamp. W sypialni świetnie wyglądają lampy na jednej lub kilku nóżkach oraz designerskie lampy stojące w formie rzeźby. Obecnie dużą popularnością cieszą się lampy z abażurem i drewnianymi nogami oraz lampy przypominające wyglądem reflektor.

Lampki nocne

Dużym udogodnieniem w korzystaniu z pokoju sypialnianego są lampki nocne. Dzięki nim nie musimy każdorazowo wstawać z łóżka czy fotela i podchodzić do włącznika. W opcji są ścienne (kinkiety) i stołowe lampki nocne. To, który rodzaj wybierzemy, zależy głównie od tego, czy posiadamy przy łóżku odpowiednie okablowanie i dostęp do prądu.

Kupując lampki nocne, można wziąć pod uwagę wygląd i styl pozostałych będących w pomieszczeniu lamp. Producenci oświetlenia tworzą specjalne, jednolite kolekcje lamp. W zależności od naszego pomysłu na sypialnię, możemy nabyć również lampki nocne w podobnej lub całkowicie innej odsłonie. Godnym polecenia sklepem internetowym z lampami jest salon oświetleniowy Mariner. Katalog produktów obejmuje lampy do sypialni, jak również do innych pomieszczeń znajdujących się w mieszkaniu lub domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ