Rolety rzymskie i rolety dzień noc

Nie da się ukryć, że aranżacja naszych wnętrz nie opiera się tylko i wyłącznie na dobraniu odpowiednich mebli i kolorów ścian. Okazuje się, że równie ważne staje się odpowiednie „urządzenie” naszej przestrzeni okiennej tak, by była ona nie tylko elegancka, ale także i wyjątkowo praktyczna. Wobec tego konieczne jest dobranie rozwiązania w postaci rolet. Obecnie największą popularność zyskały sobie zarówno rolety dzień noc, ale także i rolety rzymskie. Wobec tego, które rozwiązanie rzeczywiście warto wybrać? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu, który powstał we współpracy z Krzysztofem Czechowskim – producentem rolet rzymskich z Łodzi.

Jakie rolety wybrać?

Wybór rolet dla większości z nas może być dość pokaźnym wyzwaniem. Na rynku mamy bowiem dostęp do różnorodnych rozwiązań, które należy dopasować do danego wnętrza. Niemniej jednak zwykle najwięcej dylematów pojawia się w zakresie wyboru rolet dzień noc lub rolet rzymskich. Które więc rozwiązanie będzie rzeczywiście najlepsze? Otóż nie da się tego jednoznacznie określić. Każdy z nas ma bowiem całkowicie inną wizję na aranżację własnej przestrzeni okiennej, a także ma inne oczekiwania co do jej estetyki. Z pewnością oba rodzaje rolet mają swoje wady oraz zalety, którym warto się nieco bliżej przyjrzeć, zanim zdecydujemy się na dokonanie ostatecznego wyboru.

Zalety i wady rolet dzień noc

W pierwszej kolejności warto się nieco przyjrzeć roletom dzień noc. Jest to typ rolet, który zyskał sobie ogromną popularność wśród użytkowników, a co za tym idzie, wyjątkowo chętnie decydują się oni na jego zakup. Można powiedzieć, że te pasiaste rolety stały się prawdziwym fenomenem w zakresie aranżowania przestrzeni okiennej. Z pewnością do ich największych zalet można zaliczyć:

  • ciekawy i efektowny design;
  • wysoką elegancję;
  • łatwy i prosty sposób montażu – do ramy okiennej;
  • nie uszkadzają skrzydła okiennego;
  • możliwość regulowania stopnia zacienienia.

Trzeba jednak zaznaczyć, że rolety typu dzień noc mają również niekwestionowane wady. Przede wszystkim tego typu rolety można dość łatwo uszkodzić i co więcej, nie będą one stanowiły najlepszego dopasowania do każdego rodzaju wnętrza.

Zalety i wady rolet rzymskich

Rolety rzymskie również są jednymi z chętniej wybieranych, szczególnie jeśli chodzi nam o zachowanie wyjątkowo wysokiej estetyki wnętrza. Można jednak powiedzieć, że podobnie jak w poprzednim wypadku, rolety rzymskie również mają swoje wady i zalety, a co za tym idzie, mają one także swoje grono zwolenników oraz przeciwników. Niemniej jednak do ich największych zalet można bez problemu zaliczyć:

  • wyjątkowa elegancja oraz klasa;
  • można je bez większych problemów prać;
  • są wyjątkowo wytrzymałe;
  • prezentują się spektakularnie, a więc są świetnym sposobem na podniesienie estetyki wnętrza.

Jednocześnie – zgodnie z tym co zostało wspomniane – rolety rzymskie również nie są pozbawione wad. Przede wszystkim, prezentują się one najlepiej tylko i wyłącznie wtedy, kiedy posiadają pokaźne rozmiary i rzeczywiście zakrywają całą przestrzeń okienną. Co za tym idzie, nie będą one najlepszym rozwiązaniem do niewielkich okien i pomieszczeń, gdyż mogą je one znacznie przytłoczyć.

Które rolety wybrać do domu?

Kiedy poznaliśmy już zalety i wady rolet dzień i noc, a także rolet rzymskich, wówczas przychodzi moment, w którym musimy dokonać ich finalnego wyboru. Oczywiście nie da się w tym momencie jednoznacznie wskazać, które z przedstawionych rozwiązań będzie lepsze. To bowiem każdy z nas – we własnym zakresie – powinien odpowiedzieć sobie na pytanie, który model rolet bardziej nas do siebie przekonuje. Zarówno rolety rzymskie, jak i rolety dzień noc można podejrzeć w galerii zdjęć marki CzechRolety. Z pewnością warto również uwzględnić ich aspekty praktyczne, a także sam fakt tego, czy będą one w stanie dopasować się idealnie do naszego wnętrza. Niezwykle ważnym aspektem jest także cena – zastanówmy się więc, jaką kwotę chcemy na nasze rolety przeznaczyć i czy jest to wystarczający budżet, by spełnić własne oczekiwania? Uwzględniając tego typu aspekty, wybór idealnych rolet nie powinien być dla nas większym problemem.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ