Plisy okienne. Co to za rodzaj rolet, czym się charakteryzuje i gdzie się najlepiej sprawdzi?

0
328

Rolety okienne mają wiele rodzajów i typów. Wśród nich warto wspomnieć między innymi o plisach, które są częstym wyborem miłośników nowoczesnego wystroju wnętrza. Jaki to zatem rodzaj rolet i co należy o nim wiedzieć? Gdzie najlepiej się sprawdzi?

Jak wyglądają plisy?

Plisy okienne to jeden ze współczesnych, ciekawych rodzajów rolet. Są zbudowane w bardzo charakterystyczny sposób – z materiału ułożonego w plisy, czyli harmonijkę. Taka konstrukcja zamknięta jest w szerokich, mocnych prowadnicach, a także jest wyposażona w uchwyty służące wygodnemu przesuwaniu rolet w górę w dół.

Rolety plisy mogą mieć różną szerokość. Te, które dostępne są pod adresem https://rolety24.net/plisy, przygotowywane są na wymiar, dzięki czemu nie musisz obawiać się, że nastąpi w nich jakakolwiek pomyłka i będą za wąskie lub za szerokie. Takie rozwiązanie pozwoli ci też na zakup nowoczesnych plis nawet w przypadku nietypowego rozmiaru okna.

Plisy do ustawienia na dowolnej wysokości

Rolety plisy są tak skonstruowane, aby przesuwały się swobodnie w swoich prowadnicach. Dzięki temu, że nie zostały wyposażone w żadną kasetę, mogą być kierowane na dowolną wysokość i w dowolnym kierunku. W praktyce oznacza to, że za pomocą dwóch uchwytów możemy je bardziej rozciągnąć lub złożyć, a także ustawić tam, gdzie chcemy, nawet na środku okna albo u jego dołu.

Możliwość dowolnej aranżacji ustawienia plis to atrakcyjna propozycja dla wszystkich osób, którym zależy na bardzo swobodnej regulacji dopływu ilości światła do pomieszczenia. Co więcej, ich przesuwanie w ten sposób pozwala na stworzenie ciekawej aranżacji jako ozdoby okiennej i przekłada się na fantastyczną ozdobę całego pokoju.

Doskonałe zaciemnienie w przypadku modeli podgumowanych

Większość plis okiennych wyróżnia się bardzo mocną, zwartą i całkowicie nieprzepuszczającą światła budową. Są idealne do pomieszczeń, w których szczególnie zależy nam na odcięciu się od napływającego blasku słonecznego czy też ulicznych lamp, jako choćby sypialnia albo salon, w którym lubimy oglądać telewizję.

Wszystko to jest możliwe dzięki mocnemu podgumowaniu i wykonaniu z dobrej jakości, gęstego materiału. Plisy okienne są więc odpowiednie również jako wspomaganie termoizolacji, ponieważ w najbardziej efektywny sposób ograniczają dostęp światła i ciepła do pomieszczenia.

Do jakich wnętrz najlepiej będą pasować rolety plisy?

Rolety okienne są obecnie wykorzystywane praktycznie we wszystkich wnętrzach, ale ich dobór powinien być jak najbardziej dopasowany do charakteru i wystroju całego pomieszczenia. Właśnie dlatego rolety plisy polecamy przede wszystkim do nowoczesnych pokojów, w których dobrze wpisują się w całą aranżację. Są innowacyjnym sposobem na ozdobienie okna i mają bardzo harmonijny, geometryczny charakter, dlatego warto dodać je między innymi do pomieszczeń minimalistycznych, skandynawskich czy też industrialnych. Ich bogatsze, kolorowe wersje mogą być także świetnym dodatkiem do innych nowoczesnych sypialni i salonów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ