Białe meble kuchenne z pomarańczowymi uchwytami

Zakup nowych mebli kuchennych to spory wydatek. Oszczędności przydadzą się zwłaszcza, jeśli na remont kuchni i zakup potrzebnych do tego materiałów wykorzystałeś większą część założonego budżetu. Jak nie rezygnować z wymarzonych mebli do kuchni, ograniczając wydatki? Możesz w prosty sposób oszczędzić, kupując tańsze uchwyty, prowadnice i zawiasy do mebli kuchennych. Podpowiemy, jak to zrobić.

Uchwyty do mebli kuchennych – sposób na tanie meble kuchenne

Popularne obecnie meble do kuchni – modułowe i na wymiar – pozwalają na osobny wybór różnego rodzaju akcesoriów, co stanowi doskonałą okazję, aby oszczędzić pieniądze. Przykładem są uchwyty meblowe. Ich cena zależy głównie od materiału, z którego są zrobione i rozmiaru.

Uchwyty metalowe są najbardziej różnorodne, trwałe, ale i najdroższe. Ich ceny wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych za sztukę. Przygotuj się na to, że uchwytów do kuchni będziesz potrzebować całkiem sporo. Uchwyty do szuflad, szafek kuchennych z podwójnym drzwiczkami… Tymczasem wcale nie gorzej od metalowych prezentują się tańsze uchwyty z tworzywa sztucznego. Niektóre do złudzenia przypominają metal. Nowe meble mogą się z nimi bardzo dobrze prezentować. Zakup najtańszego pojedynczego plastikowego uchwytu do mebli kuchennych może Cię wynieść nawet mniej niż cztery złote.

Prowadnice do szuflad kuchennych – postaw na tanie i jakościowe

Tanie meble do kuchni na które składają się otwarte szafki, plastikowe uchwyty do mebli i tanie zawiasy

Prowadnic do mebli kuchennych co prawda nie widać, stanowią one jednak ważny element decydujący o komforcie korzystania z szuflad. Producenci oferują różne rodzaje prowadnic, co wpływa m.in. na ich zróżnicowanie cenowe. Odradzamy jednak kierowanie się wyłącznie ceną. O ile tańsze uchwyty do mebli dobrze się prezentują, to w przypadku prowadnic warto najpierw zrobić rozeznanie, które z nich spełniają istotne dla Ciebie kryteria, a dopiero spośród nich wybrać najtańszą opcję.

Parametry prowadnicy, które warto wziąć pod uwagę to:

  • maksymalny udźwig,
  • wysuw szuflady poza korpus mebla,
  • funkcje dodatkowe.

Jeżeli planujesz przechowywać w szufladzie ciężkie naczynia lub garnki, dobrze, aby utrzymywała je dostosowana do większego obciążenia prowadnica. Inaczej mechanizm szybko się zepsuje, a Ciebie będzie czekał dodatkowy wydatek związany z jego wymianą. Wysuw prowadnicy określa, jak daleko szuflada wysunie się poza korpus mebla. Ma to znaczenie dla maksymalnego wykorzystania miejsca do przechowywania, wygody i łatwości w utrzymaniu porządku. Do funkcji dodatkowych zaliczamy ciche i delikatne domykanie.

Aby oszczędzić na zakupie, warto przejrzeć ofertę lepiej zaopatrzonych marketów budowlanych. Oferują dobrej jakości prowadnice, których odpowiedniki w sklepach specjalistycznych będą kosztować o wiele więcej.

Zawiasy do drzwiczek kuchennych – jak zaoszczędzić na zakupie?

Białe meble kuchenne z szeroki szufladami na dobrej jakości prowadnicy

Zawiasy do drzwiczek kuchennych należą do akcesoriów meblowych, które trzeba kupić w większej ilości. Zawiasy montowane są w liczbie – w zależności od wysokości szafki – od dwóch do niekiedy trzech sztuk do każdego z frontów. Oszczędność kilku złotych na jednej może przynieść niemałe oszczędności, dlatego zalecamy uważne porównywanie ofert.

Jednym z parametrów, od którego zależy cena zawiasów, jest szerokość kąta otwarcia. Im mniejszy, tym tańszy jest zawias. Chociaż producenci mebli modułowych zazwyczaj rekomendują zawiasy z kątem 110 stopni, zastanów się, czy nie zdecydować się na 90. Oszczędzisz przy niewielkiej utracie komfortu.

Wybierz zawiasy meblowe do swojej kuchni.

Tak prowadnice, jak zawiasy polecamy kupować w marketach budowlanych. Cena zakupu może znacznie się obniżyć. Warto też poszukać zestawów, które również pozwolą zachować w kieszeni jakąś kwotę, która w ogólnym rozrachunku może się okazać znacząca.

Tanie meble kuchenne – odnów swoje stare meble kuchenne

Zakup mebli kuchennych to niemały wydatek. Czasami można odłożyć go w czasie, odnawiając stare. Możesz w ten sposób zupełnie odmienić wygląd kuchni oraz korzystnie wypłynąć na swój komfort. Fronty meblowe pomaluj, używając specjalnej, odpornej na wilgoć i zmywanie farby do mebli kuchennych.

Innym pomysłem na oszczędną odmianę kuchni jest wymiana starych frontów na nowe przy pozostawieniu starych korpusów. W Twoim koncie zachowa się spora suma pieniędzy, a dodatkowo unikniesz konieczności wiercenia otworów w ścianie.

Czytaj także: Naklejki samoprzylepne i folie na płytki – szybka odmiana kuchni i łazienki

Stare meble zaczynają nam przeszkadzać szczególnie wtedy, kiedy zużywają się ich różne mechanizmy. Szafki ciężko się otwierają, są niewypoziomowane, a szuflady wręcz wypadają z prowadnic. Rozważ wymianę tych elementów. Oferta różnych akcesoriów meblowych jest aktualnie tak szeroka, że Twoje stare meble mogą zyskać nową jakość.

Wymianę uchwytów polecamy zawsze wtedy, kiedy wygląd mebli Ci się znudzi. Niekiedy zmiana koloru tego drobnego elementu może wnieść powiew świeżości do kuchennej przestrzeni. Jeśli zrezygnujesz w ten sposób z innych kosztownych prac remontowych czy zakupu kompletu mebli kuchennych, pozwól sobie na droższe uchwyty − bogato zdobione lub w stylu vintage.

Wymiana mebli kuchennych to duży wydatek, który można znacząco obniżyć, stosując się do powyższych wskazówek. Nie poprzestawaj na rekomendacjach stolarza lub producenta mebli modułowych. Niekiedy oferowane przez nich komfortowe rozwiązania wcale nie zrobią Ci różnicy i tylko przepłacisz.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ