Kuchnia to swoista wizytówka domu bądź mieszkania. Zwłaszcza, jeżeli stanowi połączenie z salonem jako aneks, co jest coraz powszechniejszym i coraz chętniej wykorzystywanym rozwiązaniem w nowoczesnym budownictwie. Wówczas jest ona szczególnie wyeksponowana i jej wystrój wyjątkowo rzuca się w oczy. Niezależnie jednak czy tak w istocie jest czy też nie, pomijając już kwestie architektoniczne, każdego dnia spędzamy w niej wiele czasu, dlatego też aranżując to wnętrze warto poświecić mu więcej czasu i zrobić to z rozmysłem.

Wszystko po to, by później czuć się w swojej kuchni jak najbardziej komfortowo i by w miejscu tym panowała przyjazna atmosfera, która sprawi, że z przyjemnością będziemy się po niej krzątać i przyrządzać posiłki dla siebie oraz bliskich. Jeżeli właśnie tego chcemy, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy, w tym zwłaszcza na dobór mebli, które w przypadku specyfiki pomieszczenia jakim jest kuchnia, są wyjątkowo istotne.

Na czym polega wspomniana specyfika? Pisząc w skrócie, kuchnia ma być nie tylko ładna, ale i praktyczna i takie też powinny być znajdujące się w niej meble. Miejsca, jak dobrze wiemy, nigdy nie jest w niej za wiele, dlatego pojemne szafki i szuflady na sztućce, naczynia, mniejsze i większe sprzęty oraz jedzenie zawsze będą na wagę złota. Oczywiście wszystko z umiarem, w miarę naszych potrzeb, choć generalnie w kwestii pojemności mebli lepiej już na początku dać sobie więcej luzu mając na uwadze, że z czasem w kuchni czegoś może przybyć.

W przypadku estetyki, aranżując wnętrze powinniśmy patrzeć na nie kompleksowo, mając na uwadze kolor ścian oraz płytek, a także wszelkich urządzeń. Generalnie wskazany jest umiarkowany kontrast, tak by całość nie zlewała się ze sobą i nie stała się monotonna oraz przytłaczająca. Same meble także nie muszą być w jednym kolorze, gdyż inna barwa szafek górnych w stosunku do tych dolnych już może się okazać ciekawym zabiegiem. Ważne jest, by aranżu dokonywać z rozwagą, ponieważ wystrój ma zachwycać, ale nie razić przesadnie po oczach.

Kupując meble kuchenne (np. w sklepie WikiMeble: https://www.wikimeble.pl) powinniśmy zwrócić uwagę na jeszcze jedną niezwykle istotną rzecz. Jest nią mianowicie solidność oferowanych przed producentów rozwiązań. Urządzając kuchnie robimy to zazwyczaj na dobrych kilka lat, a korzystając z niej po kilkanaście razy w ciągu każdego dnia sprawiamy, że meble są wyjątkowo mocno eksploatowane. Ich zakup należy w związku z tym potraktować jako inwestycję i postawić wyłącznie na produkty z najwyższej półki, które dają gwarancję trwałości i wytrzymałości. Zdecydowanie warto wziąć to sobie do serca. Wówczas nasza kuchnia, urządzona zgodnie z powyższymi zasadami, będzie nie tylko ładna i praktyczna, ale i pozostanie taka na długi czas.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ