Kupujemy tablet – na co zwrócić uwagę?

Tablety z roku na rok stają się coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Producenci odpowiadają na coraz większe wymagania użytkowników, ale to sprawia, że łatwo się pogubić we wszystkich parametrach i danych. Dowiedz się, co wziąć pod uwagę i jak przeprowadzić porównanie tabletów, by wybrać najlepszy dla siebie.

Określ swoje wymagania

Wybierając tablety, musisz przede wszystkim zdecydować, do czego będzie ci potrzebny. Jeśli chcesz grać w najnowsze gry, musisz koniecznie rozejrzeć się za nowoczesnym procesorem i średniej wielkości ekranem, by łatwo było trzymać go w rękach. Miłośnicy oglądania filmów powinni postawić przede wszystkim na duży ekran o wysokiej rozdzielczości i dobrej jakości głośniki, które idealnie oddadzą dźwięk. Osoby wykorzystujące tablety w podróży potrzebują najbardziej ergonomicznych i wytrzymałych modeli. Dopiero kiedy zdecydujesz, co jest dla ciebie najważniejsze, będziesz mógł przeprowadzić porównanie tabletów o określonych parametrach.

Porównanie tabletów o różnych systemach operacyjnych

Porównywanie tabletów o różnych systemach nie ma raczej sensu. Każdy z nich jest inny, więc kolejnym krokiem powinna być decyzja, na który z nich się decydujesz. Najbardziej popularny jest Android, znajdujący się w wielu najbardziej znanych i docenianych tabletach. Ten system wykorzystuje na przykład Samsung, Lenovo czy Toshiba. Powoli Android pod względem popularności doganiany jest przez system iOS marki Apple. Oba systemy świetnie sprawdzają się do gier, filmów i innej szeroko pojętej rozrywki.

System Windows także ma swoje zalety. Jest dostępny w tabletach marki Microsoft lub Kiano. Został dedykowany do pracy i faktycznie tutaj najlepiej się sprawdza, ponieważ świetnie obsługuje branżowe aplikacje i programy. Wszystko więc zależy od tego, czego tak naprawdę potrzebujesz.

Wybierz idealny ekran

Wbrew pozorom idealny ekran to nie tylko duża przekątna. Ona także ma znaczenie, tym bardziej że często wyznacza wielkość tabletu, co znów przekłada się na wygodę i jego mobilność. Jednakże bardzo istotna jest także rozdzielczość. Tablety o najwyższej rozdzielczości najwierniej przekazują obraz. Dzięki temu podczas oglądania filmów czy grania w gry mobilne będziesz lepiej widział wszystkie detale i kolory. Porównanie tabletów pod tym kontem pozwoli ci na wybranie najlepszego modelu.

To jednak nie wszystko. Liczy się także sama technologia wykonania ekranu. Droższe propozycje od najlepszych producentów na pewno cię w tej kwestii nie zawiodą.

Zwróć uwagę na procesor

Te parametr jest również bardzo ważny, a często pomijany przez laików. Procesor sprawia, że tablet chodzi płynnie. To bardzo istotne przy dużej rozdzielczości ekranu i ogromnej ilości aplikacji.

Z tego względu warto zainteresować się procesorami wielordzeniowymi. Czasami w tabletach można spotkać jeszcze 2-rdzeniowe procesory, jednak standardem są cztery rdzenie, a w najnowszych modelach jest ich nawet osiem. Dzięki temu szybkość i jakość działania sprzętu są najwyższe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ