Dobry gazownik

Świat wokół nas się zmienia, rzeczywistość się zmienia, rynek pracy się zmienia. Coraz więcej rzeczy wokół siebie możemy zrobić sami, korzystając z łatwo dostępnego sprzętu. Można powiedzieć, ze to banały. Dopiero, gdy zdarzy się coś nieoczekiwanego, zdajemy sobie sprawę, ze mimo oczywistego postępu we wszystkich niemal aspektach życia wciąż nie jesteśmy samowystarczalni i potrzebujemy pomocy sprawdzonych fachowców.

Załóżmy, że znaleźliśmy wreszcie upragnioną pracę i aby uniknąć dojazdów wynajmujemy mieszkanie.

I tu zaczynają się schody. Mieszkanie ma nam umożliwić odpoczynek po pracy i dać poczucie bezpieczeństwa. Pierwszy problem – stara zniszczona kuchenka, na której strach gotować.. Kupujemy nowy sprzęt – ale nie możemy go sami podłączyć. Na szczęście usługi gazowe w Warszawie to temat ciągle na czasie. Od znajomych uzyskujemy numer telefonu i jesteśmy umówieni. W ciągu paru godzin zjawia się gazownik z odpowiednimi uprawnieniami i instaluje nam kuchenkę. Pozostaje nam tylko cieszyć, się, ze usługi gazownicze w Warszawie są jeszcze stosunkowo łatwo dostępne i przeważnie na wysokim poziomie.

Podobnie postępujemy przy awarii pralki czy lodówki. Zapewne wielu panów – i pań- chciałoby zaprezentować swoje umiejętności i zyskać opinię „złotej rączki”. Ale o ile można się cieszyć, gdy samodzielnie pomalujemy ściany, zmontujemy meble czy przymocujemy półkę, o tyle sprawy związane z gazem czy instalacją elektryczną naprawdę pozostawmy fachowcom z odpowiednimi certyfikatami. O nieszczęście nietrudno, a przecież gdzie jak gdzie, ale w domu chcemy się czuć bezpiecznie. Warto tez zapisać sobie numer telefonu fachowca, który montuje lub naprawia nam sprzęt, aby w przypadku awarii jak najszybciej uzyskać pomoc. Dobrych rzemieślników jest coraz mniej, dlatego szanujmy ich pracę i po wykonanej fachowo usłudze podawajmy sobie nawzajem kontakty..
Bądźmy też czujni na co dzień. Niech ewentualny zapach gazu wzbudzi naszą czujność- ważne kontakty do fachowców warto mieć zapisane w telefonach.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ