Zlew kuchenny

W sklepach czekają na nas różne warianty zlewów kuchennych. Przy doborze odpowiedniego zlewozmywaka powinniśmy także wziąć pod uwagę jego wielkość, a przy tym liczbę komór. Czy lepszy będzie zlewozmywak jednokomorowy, półtorakomorowy, a może z dwoma komorami?

Gdy dobieramy odpowiedni zlew kuchenny, powinniśmy kierować się nie tylko kwestiami estetyki, ale również funkcjonalnością. Jedną z kwestii, którą należy wziąć wtedy pod uwagę, jest wielkość zlewozmywaka, która także powiązana jest z liczbą jego komór.

Aktualnie w sprzedaży znajdziemy głównie:

  • zlewozmywaki jednokomorowe
  • zlewozmywaki półtorakomorowe
  • zlewozmywaki dwukomorowe

W pierwszym przypadku mamy do czynienia ze zlewozmywakiem wyposażonym tylko w jedną komorę. W drugim komór jest półtora, czyli jest to jedna duża komora i jedna mniejsza. W trzecim zlew posiada dwie komory tej samej albo innej wielkości.

Jaka liczba komór w zlewozmywaku będzie optymalna?

Dobór liczby komór w zlewozmywaku powinien bazować zarówno na naszych potrzebach, jak również na ilości dostępnego miejsca w kuchni. Naturalne jest, że w kuchni mniejszej trzeba będzie na ogół iść na kompromisy i wybrać zlewozmywak o mniejszych wymiarach.

Zlew stalowy jednokomorowy będzie najlepszy wtedy, gdy mamy do dyspozycji mało przestrzeni. Aby jednak poprawić jego funkcjonalność, możemy wybrać model z ociekaczem, który ułatwi nam mycie. Taki model będzie dobry też wtedy, gdy w kuchni mamy zmywarkę.

Zlew półtorakomorowy sprawdzi się wtedy, gdy szukamy kompromisu pomiędzy zlewem jednokomorowym a dwukomorowym. Dodatkowa, mniejsza komora może pomóc przy myciu warzyw czy też przy namaczaniu brudnych naczyń. Taki zlew może być także wyposażony w praktyczny ociekacz.

Gdy nie musimy ograniczać się pod względem rozmiaru zlewu, możemy zdecydować się na większy model dwukomorowy. Sprawdzi się on także wtedy, gdy myjemy naczynia ręcznie.

Podsumowując, liczbę komór w zlewozmywaku dobieramy tak, aby korzystanie z niego było dla nas komfortowe, ale musimy niekiedy iść na kompromisy, biorąc pod uwagę przestrzeń kuchni, szczególnie w niewielkich pomieszczeniach bloków w dużych miastach z wielkiej płyty.

Pamiętajmy, że odpowiedni zlewozmywak możemy kupić przez internet. Warto rozejrzeć się za sklepami typu outlet, które oferują końcówki serii, w znacznie niższych cenach. Dzięki temu możemy nabyć w 100% nowy i niewybrakowany towar, za tylko część ceny sklepowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ