Żelki bez cukru

Jak wiemy, każdemu z nas kolorowe misie kojarzą się ze słodkim smakiem dzieciństwa. Każdy chociaż raz jadł żelki, które są nieodmienną częścią dzieciństwa. Jednakże jak zadbać o zdrowie swoje i bliskich w czasie, gdy do jedzenia dodawane są różne środki konserwujące i cukier, a jednocześnie nie zabraniać sobie i swoim pociechą tych przyjemności?

Żelki

Jak wiemy, słodycze te zawierają w swoim składzie bardzo wiele substancji nie koniecznie mających dobry wpływ na nasze samopoczucie. Znajdują się w nich różnego rodzaju barwniki, aromaty a przede wszystkim cukier oraz substancje zagęszczające. Wiele z nich wywołuje u dzieci nadpobudliwość.

Dostępność

Żelki są wszechobecne. Znajdziemy je na półce każdego supermarketu. A większość z nas zapewne trzyma je w domu. Najmłodsi nawet bez pozwolenia rodziców mogą sami sobie je kupić. Są też w stanie znaleźć je w najlepszych kryjówkach wymyślanych przez swoich rodziców. Więc jaki sens ma zabranianie jedzenia im słodyczy skoro i tak są w stanie robić to w tajemnicy.

Zdrowsza wersja

W dzisiejszym świecie panuje moda nie tylko na diety, ale też zdrowsze odpowiedniki różnego typu słodyczy. W internecie możemy znaleźć mnóstwo tego typu przepisów. W tym również na kolorowe żelki bez dodatku cukru. Jest to na pewno lepsza alternatywa dla produktów sklepowych a przede wszystkim nieszkodliwa. Nie zawierają one chemicznych dodatków. Ciężko odmówić sobie słodyczy, które w tak dużym stopniu są przez nas zjadane, szczególnie jeżeli chodzi te oferowane na https://candy-shop.pl/zelki. Oferowane są nam również gotowe produkty, które są dosładzane ksylitolem, stewią bądź innymi słodzikami. Jest to wspaniały pomysł na lepsze zdrowie oraz na czas spędzony z bliskimi. Pozwala on na naukę dla najmłodszych o zdrowym odżywianiu i pokazanie, że nie wszystko, co dobre można kupić w sklepie. Jeżeli jesteśmy osobami zapracowanymi, które nadzwyczajnie nie mają czasu, warto usiąść i poszukać w internecie zdrowych słodyczy. Dzieci nie będą czuły różnicy, domowe żelki są równie słodkie i kolorowe. Możemy je dosłodzić domowym sokiem owocowym bądź stewią. Kolor otrzymają dzięki przyprawą takim jak np. kurkuma, która nadaje im piękny żółty kolor. Najmłodsi nie dość, że będą zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu to także z własnoręcznie zrobionych żelek.

Nie eliminujmy słodyczy całkowicie z naszej diety, lecz zastąpmy je zdrowszymi odpowiednikami. Spędzajmy czas z bliskimi podczas robienia ich bądź po prostu edukujmy ich odnośnie zdrowego odżywiania. W dzisiejszym świecie mamy mnóstwo możliwości zamiany tych niezdrowych produktów na te, które nie będą zagrażać nam ani naszym bliskim.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ