Żaluzje drewniane na okna

0
2164

Dekoracja i aranżacja wyglądu okna to nie lada zadanie, przed którym staje każdy, kto urządza swoje cztery kąty. Od sposobu aranżacji okna zależeć będzie nie tylko wygląd danego pomieszczenia… Co równie ważne – odpowiednio przysłaniając okno, możemy wpłynąć na panujące w nim warunki: poziom nasłonecznienia, temperaturę, wilgotność powietrza oraz inne parametry. Osoby poszukujące najbardziej optymalnego sposobu aranżacji – to znaczy takiego, który zapewni możliwość zasłonięcia okna w okresie upałów oraz podniesie wartość estetyczną danego pomieszczenia – często decydują się na wybór osłon okiennych wykonanych z drewna. Ten tradycyjny materiał cieszy się niesłabnącą popularnością, a osłony z niego wykonane pasują do różnych stylów aranżacji.

Drewno – tradycyjne piękno w aranżacji wyglądu okna

Drewno to materiał cieszący się niesłabnącą popularnością. W aranżacji wyglądu naszych pomieszczeń – niezależnie czy mowa o salonie, kuchni czy sypialni – często decydujemy się właśnie na wybór elementów wykonanych z drewna. Drewniane meble, ramy okien, podłogi, ozdoby, a także osłony na okna, pasują do różnych stylów aranżacji. Drewno dodaje pomieszczeniu elegancji, szyku, a ponadto wygląda naturalnie i wprowadza do pomieszczenia atmosferę komfortu i wygody.

Żaluzje drewniane świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w eleganckim, klasycznym stylu, jak również w pokojach urządzonych w stylu rustykalnym lub nowoczesnym – na przykład minimalistym. Żaluzje drewniane – dzięki ich prostemu i schludnemu wykonaniu – z łatwością wpisują się w dowolną stylistykę.

Wiele osób przystępujących do aranżacji wyglądu okien poszukuje możliwości wyboru osłon wykonanych właśnie z drewna. Naprzeciw ich potrzebom wychodzą różni dostawcy systemów osłonowych, takich jak żaluzje, rolety, plisy i liczne inne. Wśród dostępnych na polskim rynku producentów systemów osłonowych, warto zwrócić uwagę na firmę Karnix, w której ofercie znajduje się rozbudowany zestaw żaluzji drewnianych. Wśród setek różnych produktów, znajdziemy między innymi żaluzje drewniane wykonane z różnych gatunków drewna, o różnych rozmiarach oraz szerokości listew.

Zalety wyboru żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane znacząco poprawiają komfort korzystania z danego pomieszczenia. Ich nieodłączną zaletą jest możliwość regulacji kąta ułożenia listewek, dzięki czemu mamy możliwość wyboru takiego ustawienia, które będzie całkowicie odbijać promienie słoneczne. W ten sposób żaluzje drewniane przeciwdziałają niepotrzebnemu nagrzewaniu pomieszczeń, co szczególnie daje się we znaki w okresie letnim.

Żaluzje drewniane występują w kilku podstawowych modelach, które różnią się między sobą przede wszystkim szerokością zastosowanych w nich listewek drewnianych. Podstawowe rozmiary to 25 lub 50 mm; te ostatnie świetnie sprawdzają się w przypadku okien balkonowych lub innych okien o dużej powierzchni, które potrzebujemy całkowicie osłonić. Długość żaluzji drewnianych jest obecnie kwestią dowolnego wyboru. Zamawiając żaluzje, możemy sami wybrać ich rozmiar, dopasowując go do naszych indywidualnych potrzeb. Największe dostępne rozmiary żaluzji drewnianych to prawie 2 i pół metra szerokości.

Żaluzje drewniane występują najczęściej w naturalnych barwach, które zależą od rodzaju użytego do ich produkcji materiału. Paleta barw, w których są dostępne, jest szeroka i obejmuje niekiedy nawet kilkadziesiąt różnych odcieni. Pozwala to na dość swobodny wybór żaluzji do naszego wnętrza – od głębokiego, ciemnego brązu, aż po bardziej nowoczesne tonacje – antracytu, ciemniej zieleni lub delikatnych odcieni bieli i beżu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ