W ostatnich kilku latach wyroby naturalne przeżywają prawdziwy renesans i cieszą się wielką popularnością w naszym kraju.

Polacy sięgają po produkty naturalne uważając, że będą zdrowsze niż te produkowane masowo. Wśród tych najbardziej popularnych produktów wymienić możemy między innymi naturalne miody. Warto więc zwrócić uwagę na charakterystykę poszczególnych miodów.

Miody naturalne – rodzaje i opis

Prawdziwe pszczele miody naturalne to zawsze produkty, które są bogate w składniki odżywcze. To naturalne przeciwutleniacze z właściwościami bakteriostatycznymi i bakteriobójczymi. Dokładne właściwości miodu uzależnione będą od tego z jakich roślin pszczoły zbierają nektar, spadź i pyłek kwiatowy. Wyróżniane są miody nektarowe z kwiatów, spadziowe ze spadzi liściastej oraz iglastej, czyli wydzieliny owadów ssących soki roślin a także miody mieszane nektarowo – spadziowe.

Miód akacjowy

W stanie płynnym ma bardzo jasny kolor. Długo sie nie krystalizuje. ze względu na małą ilość pyłków będzie polecany alergikom. Świetnie wpływa na pracę przewodu pokarmowego, chroni przed wrzodami.

Miód gryczany

W płynnym stanie ma ciemny kolor – herbaciany aż do brunatnego. Ostry smak i charakterystyczny mocny zapach. Wpływa bardzo dobrze na układ krążenia, dlatego będzie wsparciem w przypadku problemów miażdżycowych.

Miód lipowy

W płynnym stanie jest żółty, ewentualnie zielonkawy. To miód, który dobrze wpływa na pracę układu oddechowego oraz układu moczowego. Ma działanie antyseptyczne, przeciwskurczowe, napotne, wykrztuśne.

Miód mniszkowy

Ma jasnożółty kolor, szybko się kolor. Charakteryzuje się tym, że dość szybko się krystalizuje. Bedzie wpływał na leczenie chorób serca, poprawia pracę wątroby i dróg żółciowych. Polecany jest przy chorobach żołądka, zaburzeniach trawienia czy chorobach jelit.

Miód spadziowy

Szary lub zielonkawy w stanie płynnym. Charakteryzuje się znaczącą aktywnością bakteriobójczą. Ma działanie antyseptyczne, przeciwzapalne i wykrztuśne. Dzięki jego regularnemu spożywaniu można oczekiwać, że poprawi się praca układu odpornościowego organizmu. Polecany dla osób, które mają niedobory składników mineralnych. Można dzięki niemu uzyskać znaczącą poprawę samopoczucia.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ