Wielki Test Solgaz GPC 4+2 innowacyjna płyta gazowa

Kuchnia jest sercem domu: warto zadbać o jej właściwe wyposażenie. Przeprowadziliśmy test Solgaz GPC 4+2: płyty gazowej, która zaskakuje budową, estetyką i właściwościami. Przekonajmy się, jak wypadła kuchenka w działaniu i jakie opinie o Solgaz zebrała!

Test Solgaz GPC 4+2: co skrywa w sobie płyta gazowa?

Opinie o Solgaz nie pozostawiają złudzeń: jest to warta uwagi płyta gazowa, która łączy w sobie właściwości ceramicznej płyty elektrycznej. Tym samym kuchenka Solgaz jest innowacyjnym rozwiązaniem, łączącym w sobie cechy dwóch, różnych rozwiązań. Dzięki temu jest ona możliwa do zastosowania w każdych okolicznościach!

Pierwsze wrażenie okazało się pozytywne. Jednak test Solgaz GPC 4+2 wykazał szereg innych unikalnych właściwości, które ma do zaoferowania ta nowoczesna kuchenka. Sprawdźmy, czy początkowe dobre opinie o Solgaz okazały się słuszne.

Kuchenka gazowa bez tajemnic.

Test Solgaz GPC 4+2 udowodnił, że płyta gazowa pasuje do wnętrza każdego domu. Taka uniwersalność jest możliwa dzięki wysokiej estetyce wykonania oraz zachowaniu wszelkich standardów bezpieczeństwa, na które składają się:

 • Palniki na gaz zostały ukryte pod gładką powierzchnią.
 • Kuchenka została wykonania z ceramicznej, wytrzymałej powłoki.
 • Eleganckie kontury, oznaczające obszary grzania.
 • Eliminacja szkodliwych oparów.
 • Izolacja ciepła.
 • Brak tłustych osadów na meblach i ścianach podczas użytkowania.
 • Płyta nie wymaga specjalnych garnków i wyposażenia.
 • Duży obszar użytkowy.

Co więcej, Solgaz posiada opinię kuchenki gazowej niezwykle uniwersalnej ze względu na możliwość wykorzystania jej, chociażby w domkach letniskowych.

Test Solgaz GPC

Bezpieczeństwo, obsługa i użytkowanie okiem AGD Maniak.

AGD Maniak sprawdziliśmy płytę gazową Solgaz pod wieloma kątami. Jednym z nich była oszczędność oraz łatwość obsługi.

Test Solgaz GPC 4+2 wykazał, że kuchenka jest niezwykle oszczędna. Wszystko za sprawą sprytnego rozwiązania. Producent wykorzystał temperaturę kumulowaną pod płytą i przeniósł ją w darmowe miejsca użytku na płycie, oznaczone poziomymi paskami! Fenomen pomysłu tkwi w jego oszczędności: miejsca te są z powodzeniem wykorzystywane do podtrzymywania temperatury potrawy, ale nie czerpią gazu z butli! Oprócz tego – według producenta – ilość spalanego gazu jest aż do 50% mniejsza niż w tradycyjnych rozwiązaniach.

Nie przeszkadza to jednak, aby płyta gazowa Solgaz doprowadzała wodę do temperatury wrzenia w zaledwie 10 minut!

Opinie o Solgaz potwierdzają, że kuchenka jest bardzo łatwa w obsłudze. Test Solgaz GPC 4+2 potwierdził tę tezę: panel sterowania składa się z dotykowych przycisków oraz suwaka, za pomocą którego ustala się temperaturę gotowania. Przyciski nie wymagają użycia siły: wystarczy je musnąć palcami.

Płyta gazowa Solgaz posiada również szereg zabezpieczeń – przydatnych zwłaszcza w przypadku osób starszych, młodszych lub zapominalskich:

 • Wbudowany timer, który automatycznie wyłącza kuchenkę po upływie określonego czasu.
 • Informację o wysokiej temperaturze konkretnego palnika (oznaczenia H na płycie).
 • Wiadomość o nieszczelnym zaworze gazu (błąd C) i zalaniu panelu sterowania wodą (błąd E).

Jaką opinię o Solgaz wystawił nasz zespół z AGD Maniak?

Pozytywne opinie o Solgaz

Pozytywne opinie o Solgaz: czy są słuszne?

Test Solgaz GPC 4+2 udowodnił, że kuchenka jest warta uwagi. Posiada szereg zabezpieczeń, które minimalizują ryzyko zagrożenia oraz jakiejkolwiek awarii. Dodatkowo jest intuicyjna w obsłudze, a jej estetyczne wykonanie pozwala na dopasowanie do każdej kuchni. Kuchenka gazowa Solgaz jest więc rozwiązaniem uniwersalnymbezpiecznym i odpowiednim do każdej osoby. Recenzję płyty w wykonaniu AGD Maniak już znasz. Teraz czas na Twoją decyzję!

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ