Naturalne drewno to piękny i szlachetny materiał, który znajduje wiele zastosowań podczas aranżacji wnętrz naszych domów i mieszkań. Przede wszystkim jest on chętnie wykorzystywany do wykańczania podłóg, ale oprócz tego fenomenalnie prezentują się również drewniane schody czy też balustrady.

Drewno to również zdecydowanie najpopularniejszy i najbardziej wytrzymały materiał, jeżeli chodzi o wykonywanie mebli, zarówno kuchennych, jak i pokojowych. Nadal również często można spotkać się z drewnianymi ramami okiennymi czy też elementami małej architektury ogrodowej. Aby materiał ten prezentował się nienagannie oraz służył nam przez długie lata, należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie drewna. W tym celu możemy wybierać spośród lakierów, impregnatów oraz farb do drewna: https://www.bricoman.pl/farby-srodki-do-drewna/lakiery-bejce-impregnaty-do-drewna/lakiery-do-parkietow

Lakiery do drewna tworzą na jego powierzchni fizyczną warstwę, która zabezpiecza ten materiał przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. W zdecydowanej większości lakiery do drewna są produktami przezroczystymi, które nie przykrywają naturalnej jego naturalnej struktury. Są one rekomendowane zwłaszcza w sytuacji, kiedy zależy nam uwidocznieniu słojów i niepowtarzalnych wybarwień na powierzchni tego naturalnego materiału. Lakiery, które znajdują zastosowanie jako środki do zabezpieczenia parkietów, posiadają dodatkowo specjalistyczne komponenty, które zwiększają jego odporność na ścieranie. Dzięki temu sprawdzą się one doskonale nawet w pomieszczeniach o wysokim natężeniu ruchu. Lakiery do drewna są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na pięknym połysku drewna i pełnym zabezpieczeniu przed zarysowaniami.

Bejce do drewna posiadają z kolei unikatową właściwość, jaką jest zdolność wnikania wgłąb drewna i barwienia do na wybrany kolor. Atutem wielu bejc dostępnych na rynku jest obecność szeregu komponentów antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych, które zapobiegają gniciu i zielenieniu drewna. Tego typu środki do zabezpieczania drewna dają matowy efekt bez połysku, dzięki czemu sprawdzą się przede wszystkim do malowania drewnianych mebli ogrodowych oraz ram okiennych. Niestety, bejce nie ochronią drewna przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak zarysowania, dlatego nie nadają się one do malowania parkietów i podłóg drewnianych.  Jak widać, rodzaj środka do ochrony drewna należy dobrać do naszych potrzeb wizualnych oraz przeznaczenia malowanej powierzchni. Wówczas z pewnością będziemy mogli cieszyć się wieloletnią pełną ochroną tego ciepłego i szlachetnego materiału.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ