Projekt kuchni

Kuchnia jest niezwykle specyficznym miejscem w mieszkaniu, czy też domu, ponieważ musi być ona zarazem funkcjonalna, ale też estetyczna, ponieważ jest pomieszczeniem reprezentatywnym. Jak zatem zaaranżować kuchnię, by wyglądała stylowo, a zarazem była komfortowa dla mieszkańców. 

Projekt kuchni wykonany samodzielnie

Najczęściej podczas remontu nowego mieszkania, planowania projektu domu, czy też w trakcie metamorfozy aranżacji kuchni dokonujemy samodzielnie, ponieważ wydaje się nam, że najlepiej wiemy, czego potrzebujemy. Projektowaniem pomieszczenia zajmuje się zazwyczaj Pani domu, ponieważ to ona pragnie spędzać w kuchni więcej czasu, oczywiście wraz z Panem domu. Stąd też ważne jest dobranie w pierwszej kolejności odpowiedniego układu funkcjonalnego, czyli projektu wstępnego polegającego na układzie mebli, zlewu, wyspy, stołu, czy też wolnostojącej lodówki. Dopiero potem dobiera się styl kuchni, kolory, a następnie dodatki. Obecnie najmodniejsze są meble kuchenne białe, które są zarówno praktyczne, jak i prezentują się przepięknie w każdym rodzaju wnętrz – w tych klasycznych, ale również w nowoczesnych. Stąd też są one niezwykle uniwersalne i wpisują się w panujące trendy wnętrzarskie.

Projektowanie kuchni z pomocą specjalisty

Kuchnia jest jednak bardzo trudnym do zaprojektowania miejscem i bardzo ważnym w życiu każdej rodziny, dlatego też warto czasem zainwestować w to pomieszczenie nieco więcej pieniędzy. Czasem zatrudnienie projektanta wnętrz może nie tylko pomóc nam w odpowiedniej aranżacji tego wnętrza, ale także zminimalizować ryzyko ewentualnych pomyłek. Architekt wnętrz to osoba z doświadczeniem, wiedzą i narzędziami, które pozwalają mu uniknąć wielu pomyłek, które zdarzają się laikom. Zatem skorzystanie z biura projektowego może czasem być również oszczędnością czasu i pieniędzy wydanych na ewentualne poprawki. Przy okazji projektant wnętrz, w zależności od wybranego pakietu może przygotować dla nas specyfikacje produktów, ich listę, oraz adresy sklepów, w których można je dostać. Przykładowo, jeśli stawiamy na meble kuchenne prowansalskie, architekt będzie w stanie nam doradzić, gdzie kupić wszelkie niezbędne elementy. Projektant może także wykonać dokładną dokumentację dla wykonawców, by podczas remontu wiedzieli gdzie umieścić punkty hydrauliczne i elektryczne. 

Co jeszcze warto wiedzieć o projektowaniu?

Nie warto przepłacać, opierając się głównie na sklepach stacjonarnych. Wiele mebli, armatury sanitarnej, zlewów i sprzętu RTV i AGD dostępnych jest teraz w sklepach online, gdzie ceny są o wiele niższe. Na takich stronach znajdują się również wizualizacje i inspiracje, które można wykorzystać, projektując kuchnię samodzielnie, ale również pokazując swoje gusta projektantowi. Zawsze powinien on brać pod uwagę nasze upodobania i to, w jakich kolorach i stylu najlepiej będziemy się czuć. Na każdym etapie realizacji projektu należy rozmawiać i zgłaszać swoje wątpliwości architektowi. W końcu kuchnia będzie nasza, a jest to miejsce, gdzie spędza się bardzo dużo czasu w ciągu dnia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ