Przy wyborze stolarki okiennej zazwyczaj mamy wiele wątpliwości, szczególnie w dzisiejszych czasach kiedy wybór jest ogromny. Zakup okien do domu to bardzo ważna kwestia, której nie warto bagatelizować, trzeba podejść do tematu z głową i porównać poszczególne oferty producentów.

Okna plastikowe wciąż modne, ale czy najlepsze?

Kilkanaście lat temu okna plastikowe wkroczyły na rynek i zaczęliśmy wymieniać stare, drewniane okna na nowe. Bez wątpienia okna wykonane z plastiku mają wiele zalet, przede wszystkim są szczelne, także doskonale chronią domowników przed zimnem z zewnątrz. Dzięki temu można też znacznie ograniczyć wysokość rachunków za prąd oraz ogrzewanie. Mają doskonałą termoizolacyjność oraz izolację akustyczną i są bardzo wytrzymałe. Niestety wraz z upływem lat mogą się odkształcać i tracić barwę.

Nowoczesne okna z aluminium

Do niedawna okna wykonane z aluminium można było zaobserwować przede wszystkim w budownictwie komercyjnym, jednak powoli zaczynamy przekonywać się do takiego rozwiązania i coraz więcej osób montuje również je w domach jednorodzinnych. Okna z aluminium są bardzo lekkie i wytrzymałe, charakteryzuje je duża odporność na warunki atmosferyczne, promienie słoneczne. Mają dobrą termoizolacyjność, są niezwykle wytrzymałe, jednak dość kiepskie, jeżeli chodzi o izolację ciepła. Niestety w przypadku uszkodzenia okna nie można go naprawić, co także można zaliczyć do wad.

Okna drewniano-aluminiowe

Jeżeli aluminium nie do końca nas przekonuje, mamy też duży wybór okien drewniano-aluminiowych, które łączą w sobie dwie konstrukcje. Okna drewniano-aluminiowe to bez wątpienia jedna z najlepszych konstrukcji, jakie są dostępne obecnie na rynku. Z jednej strony posiadają właściwości okien aluminiowych, z drogiej są ciepłe, ponieważ do nich budowy zostało użyte ciepłe drewno. Okna drewniano-aluminiowe nie muszą przechodzić konserwacji i są dostępne w wielu kolorach i kształtach, ze względu na to, że aluminium bardzo łatwo się formuje. Ze względu na to, na pewno znajdziemy okna dopasowane do swoich potrzeb aranżacyjnych, niezależnie od tego, jak bardzo oryginalne by one nie były.

To bardzo nowoczesna stolarka okienna, która niestety jest dość kosztowna, nie mniej jednak na pewno warto wziąć ją pod uwagę, jeśli mamy odpowiedni budżet. Pamiętajmy, że nie tylko od wyboru okien zależy komfort mieszkania, bardzo istotną kwestią jest oczywiście również ich montaż. Montaż okien trzeba zlecić naprawdę doświadczonym specjalistom, którzy mają odpowiednia wiedzę, gdyż to od odpowiedniego osadzenia okien będzie zależeń najwięcej.

Artykuł powstał we współpracy z firma Internorm

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ