Czas obalić mity! Zdrowa kuchnia nie musi być droga, ani czasochłonna!

Coraz większy nacisk kładziemy na zdrowy tryb życia. Nic dziwnego — każdy z nas chce się czuć dobrze we własnym ciele. W wielu przypadkach jest to niemożliwe, jeśli prowadzimy siedzący tryb życia, źle się odżywiamy, albo – co gorsza – nie ruszamy się praktycznie wcale. Cierpi na tym nasze zdrowie, wygląd, a także samopoczucie. Stajemy się coraz bardziej zmęczeni, jak nie robimy nic nadzwyczajnego. Jeśli czujesz, że potrzebujesz zmiany i przejścia na zdrową stronę mocy, to zacznij od zdrowej diety. Gwarantujemy, że potem zaczniesz rozważać też ćwiczenia.

Zmieniaj nawyki krok, po kroku 

Ciężko pozbyć się niezdrowych nawyków. Jeśli przed długi czas odżywiałeś się w określony sposób, to nic dziwnego, że z dnia na dzień będzie trudno Ci to zmienić. Jednak spokojnie uda Ci się tego dokonać krok,po kroku. Zacznij zamieniać kupne słodycze, na te, które samodzielnie przyrządzisz w domu. Zamiast kupowania słodkich gazowanych napojów zdecyduj się na wodę z cytryną i miodem. Do każdego posiłku dodawaj garść warzyw. Naucz się przyprawiać potrawy i korzystaj z mocy ziół i ich wyjątkowego aromatu i zapachu. To raptem kilka nawyków, dzięki którym zupełnie inaczej spojrzysz na kuchnie, a także potrawy, które do tej pory źle Ci się kojarzyły z racji diety. 

Korzystaj z gazetek 

Z początku nowy – zdrowy tryb życia wymaga większego zaangażowania czasowego, jednak Twój fundusz przeznaczony na artykuły spożywcze nie musi nagle się powiększyć. Wystarczy korzystać z okazji i odpowiednio planować swoje menu. Pomogą w tym gazetki marketów, które znajdziesz w swojej okolicy np. gazetka Biedronka, czy gazetka Lidl. Ogromnym plusem takich gazetek jest to, że dzięki ich przeglądaniu jesteś na bieżąco z promocjami, nowymi produktami, a także przy okazji możesz poznać wiele ciekawych i zdrowych przepisów, które wykorzystują produkty dostępne w określonym sklepie. Teraz bez problemu udasz się na zakupy, jak i znajdziesz inspirację na najbliższe śniadanie, czy obiad. 

Stawiaj na produkty sezonowe 

Choć zdrowo odżywiający się celebryci przyzwyczaili nas do drogich produktów spożywczych, to wcale nie musisz ich jeść codziennie na śniadanie, by zdrowo się odżywiać. Korzystaj z sezonowych owoców i warzyw, które są dostępne w naszym klimacie. To zdrowe super foods, które są dostępne na wyciągnięcie ręki, a także tanie. Wykorzystując sezonowe warzywa przyrządzisz wiele warzywnych zapiekanek, zup i dań, które będą przepyszne i zdrowe. 

Kolejnym patentem na zdrowe i tanie jedzenie jest kupowanie produktów nieprzetworzonych. Im czystsza będzie Twoja dieta tym lepiej. Jeśli zrezygnujesz z przetworzonych produktów możesz mieć pewność, że poczujesz się lepiej. Tłuszcze utwardzane, ogromna ilość cukru, soli i konserwantów – to tylko niektóre wady takiego typu jedzenia. Do tego takie produkty często nie należą do najtańszych, a przy okazji są niezdrowe. Po co je zatem kupować?

Planowanie jadłospisu

Im mniej jedzenia wyrzucasz, tym lepiej. Zadbaj o środowisko naturalne, a także o swój portfel. Jeśli masz problem z kupowaniem nadmiernej ilości rzeczy, która potem się psuje, to zacznij planować menu domowe na cały tydzień i kupuj tylko najpotrzebniejsze rzeczy z listy. Da Ci to poczucie panowania nad swoimi wydatkami, a przy okazji oszczędność czasu, który bardzo często marnujemy rozmyślając, co moglibyśmy zjeść na śniadanie, obiad i kolację. Wystarczy poświęcić jeden wieczór i wszystko rozplanować. 

Zdrowe i tanie odżywianie jak najbardziej idzie w parze! Nie potrzeba wydawać majątku, by jeść zdrowo, jak i być zdrowym. Należy jednak poświęcić trochę czasu, jak i faktycznie zaangażować się w taką dietę – to jednak będzie tylko procentować w przyszłości!

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ