Meble do sypialni małżeńskiej

Urządzenie sypialni małżeńskiej, to wyzwanie aranżacyjne. Pokój musi być strefą relaksu i wypoczynku, zapewniać poczucie bezpieczeństwa i intymności oraz uwzględniać potrzeby użytkowników – dwóch, jakże często różnych charakterów i temperamentów.

Meble do sypialni – minimalizm czy na bogato?

Aby sypialnia była miejscem wyciszenia i odpoczynku, nic nie powinno rozpraszać uwagi i tym samym utrudniać zasypiania. Zdecydowanie więc najlepiej postawić na bezpieczne kolory oraz minimalistyczne formy.

Kolory jasne, ciepłe, neutralne na ścianach nie przytłoczą i nie zdominują wnętrza. Ich ciągłość, może nieco monotonną, można przerwać dodatkami w barwach nieco bardziej żywych, energetycznych.

Na jednej ze ścian można umieścić fototapetę, która odmieni jednolitość kolorystyczną pokoju.

Meble do sypialni dobiera się do wielkości pomieszczenia i potrzeb użytkowników. Centrum pokoju zajmują zawsze łóżka do sypialni – ustawione powinny być tak, aby śpiący po przebudzeniu widzieli drzwi wejściowe (usytuowanie drzwi za głowami zaburza poczcie bezpieczeństwa).

Łóżka małżeńskie powinny mieć odpowiednią wielkość – szerokość co najmniej 140 – 160 cm, długość 200 cm.

Warto zakupić łóżko z wezgłowiem – ten element zdobi mebel oraz pełni ważną funkcję użytkową: można wygodnie siedzieć, czytać, jeść śniadanie, korzystać z komputera.

Idealnym rozwiązaniem jest posiadanie garderoby – pokoju przylegającego do sypialni. Jeśli takiej nie ma, w komplecie mebli do sypialni małżeńskiej powinna znaleźć się duża szafa – najlepiej jedna dla obojga użytkowników, zajmująca całą ścianę.

Piękne narzuty, poduszki, dywany, zasłony świetnie aranżują pokój oraz go dodatkowo wyciszają.

Oświetlenie górne powinno dawać rozproszone światło. Do czytania każdy powinien mieć lampkę na stoliku nocnym. Bardzo dobrym rozwiązaniem są także kinkiety nad wezgłowiem lub dwie lampy na długim zwisie rozmieszczone nad górną strefą łóżka.

Gdzie kupić najlepsze meble?

Dla tradycjonalistów sprzedający meble sklep internetowy wydaje się miejscem nieodpowiednim, mało praktycznym – mebli nie można przecież dotknąć, wypróbować, położyć się na nich. To prawda, ale przy tej niedogodności nie do przecenienia jest fakt, że oferujący meble sklep internetowy pozwala nam na dokonywanie wyboru spośród setek, jeśli nie tysięcy ofert pochodzących od różnych producentów.

W stacjonarnym salonie nie ma tylu mebli na wystawie – sprzedawcy pokażą nam katalogi i próbniki z tkaninami czy kolorami. W Internecie obejrzymy na ekranie każdy mebel w 3D, zwizualizujemy dowolny kolor, dobierzemy akcesoria według naszego gustu i potrzeb.

Łóżka do sypialni kupione w sklepie internetowym nie tylko mają najwyższą jakość, ale podlegają wymianie i objęte są gwarancją, tak samo jak te meble, które kupuje się metodami tradycyjnymi.

Bezpieczne transakcje, wygodne sposoby dostawy, a przede wszystkim bardzo szeroka oferta, to czynniki przemawiające na korzyść meblowych salonów online.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ