Łazienka na bogato

Łazienka nie musi być pomieszczeniem nudnym ani ograniczać się wyłącznie do funkcji praktycznych. Istnieje wiele sposobów, by zaaranżować piękną i unikatową łazienkę, w której każda osoba poczuje się jak w pałacu lub drogim hotelu. Wystarczy tylko sięgnąć po odpowiednio dobrane sprzęty sanitarne, meble i pozostałe akcesoria łazienkowe. Poniżej skupiamy się na najważniejszych wyznacznika stylu „na bogato” – podpowiadamy jak krok po kroku zaangażować ekskluzywną łazienkę oraz jak wybrać elementy jej wyposażenia. 

Wystrój łazienki na bogato – czyli jak dodać pomieszczeniu stylu i uroku 

Wystrój łazienki rozpoczyna się od urządzenia jej ścian i podłóg. Do aranżacji nowoczesnych i ekskluzywnych polecamy wybierać płytki wielkoformatowe lub te imitujące efekt trójwymiarowej powierzchni. Ich zaletą jest także optyczne oddziaływanie na całe pomieszczenie, które będą powiększać i dodawać głębi.

Podłoga może zostać wyłożona kafelkami imitującymi naturalne materiały. Dobrym rozwiązaniem jest wybór płytek imitujących drewno, doskonale odwzorowujących jego strukturę. Płytki takie podniosą standard pomieszczenia oraz wprowadzą w nie nieco stylu i smaku.

Wyposażenie łazienki – jak wybierać urządzenia sanitarne? 

Wanna w łazience urządzonej na bogato powinna być wyjątkowo estetyczna. Najlepiej wypadają modele wanien stylizowane na retro bądź też nowoczesne wanny wolnostojące o minimalistycznej, lecz wysoce atrakcyjnej bryle. Do takich należy wanna wolnostojąca Marmite Rita, prezentująca estetyczne ranty i lekko wygięte łuki. 

Kabina prysznicowa w nowoczesnej łazience powinna być pozbawiona brodzika. Wybór kabin typu „walk in” to na pewno wybór trafiony. Możesz połączyć jej działanie z odpływem liniowym lub ściennym, którego konstrukcja i wygląd zostały całkowicie zamaskowane. 

Umywalka w łazience eleganckiej może być wykonana z różnych grup materiałów, jak również prezentować odmienne formy. Polecamy zwrócić uwagę na stosunkowo rzadko wybierane, jednak wysoce konceptualne i dopracowane, umywalki szklane, kamienne oraz granitowe. Dobrym wyborem może okazać się umywalka stawiana na blacie (a nie wpuszcza w blat) wyposażona w stylizowane baterie. 

Oświetlenie i systemy grzewcze w łazience 

Wybór lampy sufitowej do łazienki eleganckiej może zająć nieco czasu. Rozmaite wersje lamp pasują do tego wystroju. Sprawdzą się zarówno lampy loftowe – wykonane z prętów i reflektorów – jak również lampy w stylu klasycznym lub retro, wyposażone w rozłożyste klosze i duże żarówki. Lampę sufitową warto uzupełnić o system oświetlenia ściennego, zamontowany przede wszystkim w pobliżu lustra. 

Grzejniki stosowane w łazienkach to przede wszystkim znane wszystkim modele drabinkowe. Znajdziesz je w niemal każdym sklepie z wyposażeniem sanitarnym. Oprócz nich masz także do wyboru bardziej ekstrawaganckie w formie i kształcie systemy ogrzewania. Mogą być to grzejniki zupełnie płaskie lub złożone z kilku prętów, układających się w geometryczny kształt. Najbardziej oryginalne modele imitują dzieła sztuki konceptualnej, a tym samym mogą stanowić istotną ozdobę wizualną Twojej łazienki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ