Kuchnia w stylu mix & match

Styl mix&match nie jest jeszcze rozpowszechniony wśród większości osób, jednak bardzo szybko podbił serca największych światowych projektantów mody oraz architektów wnętrz. Dzięki mieszaniu różnych stylów, kolorów oraz wzorów możliwe jest stworzenie niezwykle ciekawych aranżacji, które z pewnością zachwycą niejedną osobę. Czym zatem charakteryzuje się ten styl?

Charakterystyka stylu mix & match

Głównym założeniem tego nietypowego stylu jest zestawianie ze sobą różnych i zazwyczaj niepasujących w ogóle do siebie mebli, kolorów oraz wzorów. Jego zdecydowaną zaletą jest przede wszystkim to, iż umożliwia czerpanie z różnych stylów, dzięki czemu zachwyca niebanalnymi połączeniami.

Kolory oraz wzory

Kuchnie urządzone w tradycyjny sposób zawsze będą popularne, jednak wspomniany powyżej styl zachęca przede wszystkim do przełamywania tradycyjnych jak dotąd rozwiązań nieco odważniejszymi kontrastami. Bardzo dobrym pomysłem może się okazać przykładowo podzielenie pomieszczenia na dwie części i zaaranżowanie każdej z nich w innym kolorze. Jeśli jednak dana stylizacja z czasem się znudzi, można wszystkie elementy bez problemu przemalować na zupełnie inną barwę. Jeśli chodzi o wzory, to w stylu tym nie muszą one być identyczne, jednak powinny do siebie pasować. Najlepsze zestawienia to głównie te, które należą albo do jednej palety kolorystycznej, albo do jednego zestawu.

Minimalizm w parze z boho

Styl mix & match idealnie nadaje się do łączenia kontrastowych stylów np. kolorowego boho z naturalnymi tonami rustykalnymi. Pamiętać jednak należy o tym, aby poszczególne elementy były ze sobą odpowiednio zestawione, gdyż tylko w taki sposób mogą się uzupełniać. Jak zatem można połączyć ze sobą różne style? Świetnym rozwiązaniem może być np. połączenie białych szafek w stylu skandynawskim z marmurowymi ścianami nad blatem roboczym. Do takiego zestawienia warto również dodać ceglane doniczki w stylu meksykańskim i gotowe. Takie połączenia są z pewnością nietypowe, jednak prezentują się idealnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ