Księgowy potrzebny od zaraz!

Osoby z wyższym wykształceniem, np. ekonomicznym, nie są zmuszone do podjęcia pracy w korporacji. Równie dobrze mogą stać się samodzielnymi specjalistami lub prowadzić własną działalność gospodarczą i realizować zlecenia dorywcze. Ogromne zapotrzebowanie na dobrych księgowych pozwala szybko znaleźć dobrze płatną pracę na odpowiadających danej osobie zasadach.

Gdzie szukać ogłoszeń o pracy w księgowości w internecie?

Jednym z najlepszych narzędzi do szukania pracy jest oczywiście internet. Ułatwia i przyspiesza wyszukiwanie ogłoszeń oraz odpowiadanie na wybrane z nich. Pozwala skupić się wyłącznie na wartościowych anonsach, bez konieczności przeglądania setek dotyczących zupełnie innej branży – to wszystko osiąga się dzięki stosowaniu wbudowanych w strony filtrów. W wielu serwisach istnieją działy – nie tylko główne, takie jak praca umysłowa, fizyczna, dorywcza, ale też związane z poszczególnymi branżami. Skupienie się na anonsach dotyczących księgowości jest skuteczne szczególnie dla tych osób, które chcą szybko wybrać najciekawsze oferty – praca w księgowości może być interesująca i rozwojowa, jeśli wybierze się właściwe stanowisko. Większość anonsów zawiera nie tylko opis stanowiska, ale wszystkie niezbędne dane i można od razu aplikować, po wzięciu pod uwagę np. oferowanej płacy i możliwości awansu. Skraca to czas, który dla każdego specjalisty (zwłaszcza szukającego pracy) jest bardzo cenny.

Niektóre firmy udostępniają informacje o potrzebnych pracownikach bądź zewnętrznych specjalistach na swoich stronach – niekiedy są to o wiele bardziej atrakcyjne propozycje niż dostępne w ogólnopolskich serwisach. Ogłoszenia w internecie z pracą w księgowości można znaleźć wszędzie, ale osoby, które liczą na naprawdę dobre warunki zatrudnienia, przeszukują nie tylko ogólnodostępne źródła. Niekiedy nawet same kontaktują się z wybranymi, ewentualnymi pracodawcami, zostawiając na siebie namiary – po odpowiednim zaprezentowaniu doświadczenia, wykształcenia i wiedzy okazują się świetnymi kandydatami, do których wystarczy odezwać się w razie potrzeby.

Jednym z dobrze płatnych rozwiązań dla specjalistów od księgowości jest prowadzenie biura rachunkowego – wystarczy zarejestrować własną działalność lub też nawiązać współpracę z już istniejącym biurem na dowolnych zasadach. Wiele firm potrzebuje księgowego nie na cały czas i nie w formie stacjonarnej, ale dorywczo – gdy akurat jest coś do zrobienia, zlecają pracę i rozliczają się na zasadzie umowy o dzieło lub zlecenie. Nie trzeba więc być cały czas związanym z jednym pracodawcą i skazanym na pracę na etacie od ósmej do szesnastej codziennie. Tego typu zatrudnienie można znaleźć dość łatwo, ale nie zawsze skupiając się na dostępnych anonsach. Niektórzy pracodawcy sami szukają pracownika, przeglądając dostępne bazy CV. Warto więc, szukając aktywnie zatrudnienia, dodać swoje dokumenty do tego typu baz, wzbogacając je o prezentację doświadczenia, ukończonych szkoleń, zrealizowanych zleceń itd. Należy pamiętać o aktualizowaniu danych kontaktowych – wbrew pozorom jest to jedna z częstych przyczyn braku odzewu na ciekawą ofertę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ