Jak zaprojektować kuchnię w stylu nowoczesnym?

Jak powinna wyglądać kuchnia w stylu nowoczesnym? W tym przypadku trzeba postawić na proste, nowoczesne formy, nowości i oryginalne materiały. Jednak warto pamiętać, że taka aranżacja nie jest odpowiednia dla każdego.

Kuchnia w stylu nowoczesnym – jak powinna wyglądać?

Nowoczesne wnętrza cechują się na ogół prostotą. Stawia się w nich na minimalizm i geometryczne kształty. Nie ma tutaj antyków, bibelotów i zbyt wielu drobiazgów. Dla wnętrz utrzymanych w stylistyce nowoczesnej cechą charakterystyczną jest duża ilość wolnej przestrzeni. Na pierwszym planie są powierzchnie ścian i podłóg. Mogą one nawiązywać do stylu industrialnego.  Jednak wcale nie oznacza to, że wnętrze nowoczesne nie może być również przytulne. Za pomocą odpowiedniego oświetlenia i ciepłych barw nawet nowoczesna kuchnia może być przytulna. Nowoczesne meble kuchenne wcale nie są nudne. W tym przypadku stawia się często na mniej typowe materiały – drewno, kamień czy beton.

Cechy nowoczesnej kuchni

Nowoczesna kuchnia powinna być minimalistyczna i prosta. Należy zastosować w niej nowoczesne materiały i technologie. Kluczem do sukcesu jest zachowanie sporej przestrzeni i nie wprowadzenie do wnętrza elementów chaosu. Poszczególne części kuchni, które pełnią różne funkcje, można wydzielić za pomocą odpowiednich kolorów czy materiałów. Wcale nie trzeba od razu stawiać ścian działowych. Meble w wersji nowoczesnej na ogół są jasne, stylowe i eleganckie. Nie należy jednak decydować się w tym przypadku na dużą ilość sprzętów.

W każdej kuchni, nie tylko utrzymanej w stylistyce nowoczesnej, ogromne znaczenie ma odpowiednio dobrane i przemyślane oświetlenie. Wybór na rynku w tym zakresie jest obecnie spory. Dlatego też za pomocą światła można nieduże wnętrze optycznie powiększyć, a przy okazji podkreślić czy wyeksponować pewne jego elementy. Oświetlenie wyciąga z całej aranżacji, to co jest w niej najpiękniejsze. Wydobywa kolory czy faktury mebli, ścian bądź dekoracji.

Co ciekawe, nowoczesny styl wcale nie musi być surowy i mało przyjazny. Okazuje się, że w kuchni jak najbardziej nowoczesne technologie i materiały połączyć można np. z ciepłą kolorystyką ścian. Można w tym przypadku postawić na czerwień, pomarańcz czy brąz. Takie wnętrze od razu wydaje się być przytulniejsze. Jednak wcale nie gorszym rozwiązaniem może być zastosowanie barw kontrastowych. Na takie kuchnie decydują się często ludzie młodzi, przebojowi i aktywni na co dzień. Ponadto wnętrze zawsze też ociepla naturalne drewno jako meble czy różnego rodzaju dodatki.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ