płytki do łazienki

Szukasz płytek do łazienki, do kuchni lub do przedpokoju? Zastanawiasz się, czym się kierować przy wyborze? Jak dobierać kafelki do pomieszczenia? Czy wybrać gres, czy glazurę? Podpowiadamy, jakie płytki sprawdzą się w łazience, jakie w kuchni, a na jakie postawić w przedpokoju.

Jakie płytki do łazienki?

Łazienka to pomieszczenie narażone na działanie wody i wilgoci, dlatego najczęściej wykańcza się ją płytkami nie tylko na podłodze, ale i na ścianach, a zwłaszcza obok umywalki, wanny i pod prysznicem. Właśnie dlatego tak ważny jest wybór kafelków. Muszą nie tylko pięknie się prezentować, ale i być użyteczne oraz łatwe w czyszczeniu. Na szczęście coraz więcej producentów ma w swojej ofercie płytki do łazienek, które łączą w sobie wszystkie te cechy. Warto przejrzeć płytki do łazienki z Bellamica.pl, by przekonać się, że da się wykończyć łazienkę w sposób praktyczny i piękny. Niepowtarzalne wzory, szlachetne wykończenie kafelków pozwalają na stworzenie modnych, ale i ponadczasowych aranżacji.

Choć kamień naturalny jest piękny, to w łazience się nie sprawdzi z uwagi na nasiąkliwość, właśnie dlatego dzisiaj nawet nie płytki ceramiczne, a gres wybierane są najczęściej do wyłożenia ścian i podłóg w łazienkach. Nie tylko płytki do łazienki imitujące kamienie są popularne, ale również te wyglądające jak beton. Sprawdzają się jednak tylko w surowo urządzonych pomieszczeniach. Osoby, które wolą bardziej przytulne łazienki, wybierają płytki drewnopodobne.

A czym się kierować szukając kafelków do łazienki? Na pewno dobrze jest postawić na wielkoformatowe, ale i rektyfikowane płytki, a więc takie, które mają krawędzie przycięte pod kątem prostym. Dzięki temu można je układać z minimalnymi fugami, a to ułatwia utrzymanie łazienki w czystości, gdyż w wąskich fugach zbiera się mniej zabrudzeń.

Jakie płytki sprawdzą się w kuchni?

A jakie płytki do kuchni wybrać, by były wytrzymałe i pięknie się prezentowały? W przypadku tego pomieszczenia należy połączyć względy estetyczne i praktyczne. W kuchni na podłogę często coś się rozlewa, rozsypuje, upada z wysokości. Podłoże powinno być więc odporne na zarysowania, obicia i łatwe w czyszczeniu. Jakie płytki podłogowe do kuchni kupić, żeby temu podołać?

Z pewnością płytki do kuchni na podłogę powinny mieć wysoką klasę ścieralności. Łatwe w myciu są kafelki szkliwione, ale mogą się rysować. Lepiej postawić na takie z powierzchnią matową. Dobrze jest pomyśleć o tym, by podczas wyboru kierować się tym, by były to płytki rektyfikowane, żeby dało się w nich zrobić jak najcieńszą fugę.

W kuchni można postawić na gładkie, jednobarwne kafelki, ale z powodzeniem można również wybrać takie, które będą bardzo dekoracyjne. Takie ozdobne płytki do kuchni sprawdzą się zwłaszcza przy minimalistycznej zabudowie. Sprawią, że wnętrze nabierze klasy. Dobrze jest wybierać spośród kafelków gresowych, które imitują kamień naturalny. Modne są płytki marmurowe do kuchni, ale również płytki ceramiczne w hiszpańskim stylu, czyli malowane w niepowtarzalne wzory i kolory.

Przedpokój – jakie płytki wybrać?

Przedpokój w mieszkaniu lub wiatrołap w domu to zdecydowanie pomieszczenia, w których posadzka powinna być wodoodporna, wytrzymała na zarysowania i uderzenia. To właśnie tam wchodzimy prosto z zewnątrz, wnosząc na butach zanieczyszczenia i wodę. Również płytki do korytarza, warto wybierać, patrząc pod tym kątem, gdyż jest to pomieszczenie przechodnie.

Tak jak w przypadku łazienki i kuchni, dobrze jest zastanowić się nad tym, czy nie lepiej postawić na duży format płytek. Im mniej łączeń wypełnionych fugą, tym mniej będzie gromadził się brud i łatwiej będzie umyć podłogę. Dobrze, gdy płytki do przedpokoju to gres. Takie kafelki są najbardziej wytrzymałe, wszak można kłaść je nawet na zewnątrz. Ale płytki podłogowe do przedpokoju powinny być nie tylko odporne na wilgoć i mróz. Dobrze jest postawić na takie z antypoślizgową powierzchnią. Płytki przeznaczone do przedpokoju muszą być również odporne na działanie obcasów, drobnych kamieni, piasku. Najlepiej jak są z 4 lub 5 klasy ścieralności. Coraz więcej producentów oferuje tak wytrzymałe kafelki.

[Głosów:5    Średnia:3.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ