wyciskarka dwuślimakowa

Ze względu na wciąż wzrastający nacisk na ekologiczny tryb życia oraz racjonalne żywienie, także wyciskarki wolnoobrotowe do soków przeżywają prawdziwy boom. Twórcy tych narzędzi ubiegają się w tworzeniu oraz stosowaniu jeszcze to nowocześniejszych technik i rozwiązań. Z tego względu tego typu asortyment stale się zwiększa, natomiast dobór dla klienta jest jeszcze cięższy. Przed zakupem należałoby dobrze rozeznać się w tym, czego możemy oczekiwać od wyciskarki do soku, by dobrać najwłaściwszą do własnych potrzeb. Bardzo dużą popularnością cieszy się wyciskarka dwuślimakowa.

Dla kogo wyciskarka do soków?

Odpowiedź jest prosta – dla każdego, kto w prosty, natomiast jednocześnie dobry sposób chce poszerzyć własny jadłospis o kolejną ilość witamin oraz minerałów, niezbędnych do normalnego działania własnego systemu. Soki, ze względu na własny skład mogą mieć wyjątkowe wartości, więc sprawdzą się także jako wsparcie w walce z pewnymi zaburzeniami. Wyciągi z czerwonych owoców oraz warzyw – pomidorów, papryki, truskawek, malin, wiśni lub buraków, mają działanie przeciwstarzeniowe i przeciwnowotworowe.

Czym wyróżnia się wolnoobrotowa wyciskarka dwuślimakowa?

Nazwa wyciskarka dwuślimakowa wywodzi się od jej budowy. W przeciwieństwie od modeli typu jednoślimakowego, te mają dwa wałki ślimakowe, jakie mielą surowiec pomiędzy sobą, aby potem przefiltrować go poprzez profesjonalne sito. Przede wszystkim, wyciskarka dwuślimakowa ma dwa cylindry ślimakowe oraz jest pozioma. Tego typu wolnoobrotowe wyciskarki ślimakowe do napoi, analogicznie jak wyciskarki jednoślimakowe, nie nagrzewają soku. Zarazem, sok w wyciskarek nie jest tak klarowny, jak sok z sokowirówki, co ma ową zaletę, iż odnajdziemy w nim niezbędny naszemu systemowi błonnik. Ogólnie narzędzia tego rodzaju niezwykle sprawnie oraz błyskawicznie radzą sobie z wyciskaniem trawy pszenicznej, ziół oraz pozostałych warzyw liściastych. Jeśli chcesz wyciskać zwłaszcza „zielone koktajle” na podstawie soków z warzyw liściowych, trawy pszenicznej lub ziół to wyciskarka do soków typu dwuślimakowego jest wprost dla Ciebie.

Zalety wyciskarki dwuślimakowej

W porównaniu z innymi formami wyrobu soków domowych wszystkie typy wyciskarek ślimakowych są najdoskonalszym doborem. Natomiast to wyciskarka dwuślimakowa prowadzi w tejże konkurencji. Powód tego jest oczywisty. Dzięki temu, iż ma dwa wałki, jest w stanie mielić znacznie twardsze owoce oraz warzywa oraz jest w stanie wycisnąć większą ilość napoju, natomiast tempo jej pracy jest mocniejsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ