Jadalnia – niezwykłe miejsce w każdym domu

Wiele osób przygotowujących się do urządzenia swojej jadalni staje przed tym samym problemem. Jest nim wybór wszystkich potrzebnych do wyposażenia tego pomieszczenia mebli. Wśród tych najważniejszych, nie może oczywiście zabraknąć stołu i krzeseł. Pełnią one wyjątkową funkcję w każdym gospodarstwie domowym – przy stole spożywamy posiłki z naszymi najbliższymi, przyjmujemy odwiedzających nas gości oraz w inny sposób miło spędzamy czas. Przygotowując się do ich zakupu, warto kilkakrotnie dokładnie przemyśleć sprawę i rozeznać się wśród dostępnych produktów, co pozwoli nam uniknąć niechcianego zakupu.

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania stołu do jadalni?

Najważniejszą sprawą jest oczywiście kształt i rozmiar stołu. Należy pod tym względem zwrócić uwagę na szereg różnych czynników. Przede wszystkim – ustalmy, czy stół będzie dosunięty do którejś ze ścian, czy też planujemy obsadzać go siedzącymi osobami z każdej strony. Oczywiście, wybór jest często podyktowany wielkością naszej jadalni. Jeśli chcemy, by korzystanie ze stołu było praktyczne i komfortowe, warto zachować margines ok. 80 centymetrów pustej przestrzeni od każdej strony, z której będzie używany. W ten sposób nasi biesiadnicy będą mogli swobodnie wstawać od stołu i odsuwać krzesła.

Najczęściej spotykanymi kształtami stołów są blaty okrągłe, kwadratowe oraz prostokątne. Szczególnie te ostatnie cieszą się wyjątkową popularnością w polskich domach. Wśród wielu dostępnych modeli, znajdziemy stoły rozkładane, które możemy odpowiednio powiększyć poprzez rozsunięcie jego segmentów. Mechanizm stosowany w takich stołach jest prosty w obsłudze i polega na dodaniu dodatkowych dwóch „skrzydeł” po obu końcach blatu.

Stoły kwadratowe są wybierane w przypadku mniejszych jadalni, w których stołować się będą nie więcej niż 4 osoby. Z kolei stoły okrągłe to ciekawa i modna alternatywa, stosowana szczególnie często w jadalniach na otwartym powietrzu. Zaletą stołów okrągłych jest fakt, że wszystkie siedzące przy nim osoby znajdują się twarzą zwrócone ku sobie. W ten sposób, biesiadowanie przy stole okrągłym staje się okazją do wielu miłych sytuacji towarzyskich.

Stół i krzesła do jadalni

Nieodmiennie faworytem na naszym rynku są drewniane stoły i krzesła. Ich zaletami są łatwa dostępność, spora liczba modeli w niskich cenach oraz uniwersalne walory estetyczne. Znaczna część drewnianych krzeseł jest dziś pokrywana tkaninami o intensywnych barwach lub pięknych wzorach, spod których wyłania się drewniana konstrukcja. Polecamy stoły dostępne w ofercie sklepu eDomator.pl, pod adresem: https://www.edomator.pl/pol_m_Meble_Meble-do-jadalni_Stoly-do-jadalni-234.html. W krzesła do jadalni można natomiast zaopatrzyć się pod adresem:

https://www.edomator.pl/pol_m_Meble_Meble-do-jadalni_Krzesla-do-jadalni-229.html.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ