Gdzie kupić olej kokosowy?

O szczególnych właściwościach oleju kokosowego nie trzeba dzisiaj nikogo przekonywać. Coraz chętniej sięgają po niego ci, którzy chcą prowadzić zdrowy styl życia. Posiada zdecydowanie więcej prozdrowotnych właściwości niż chociażby popularny olej rzepakowy. Zresztą olej kokosowy sprawdza się nie tylko w kuchni, ale również w kosmetyce. No ale gdzie go kupić? Czy jest powszechnie dostępny?

Sklep internetowy, sklep stacjonarny – gdzie kupić?

Olej kokosowy to produkt, który nie jest powszechnie dostępny na rynku. Rzadko znajdziemy go w sklepach stacjonarnych, dlatego dobrym rozwiązaniem jest kupienie go przez Internet. Oczywiście warto stawiać na znane, renomowane sklepy, które oferują produkty najwyższej jakości. Aby olej kokosowy zachował swoje unikalne właściwości, wymaga bowiem odpowiedniego przetwarzania.

Olej kokosowy – nie każdy produkt warto wybrać

Należy podkreślić, że nie warto decydować się na pierwszy lepszy olej kokosowy. Na rynku dostępne są bowiem zarówno lepsze, jak i gorsze produkty. Powinniśmy szukać tego, który jest tłoczony na zimno i niefiltrowany. Dzięki temu możemy mieć pewność, że maksymalnie zachował swoje dobroczynne właściwości. Poza tym warto stawiać na produkty ekologiczne. Dbamy bowiem nie tylko o siebie, ale również o otaczającą nas przestrzeń.

Dlaczego olej kokosowy jest lepszy?

No ale dlaczego właściwie olej kokosowy jest taki fantastyczny? Źródłem wyjątkowej „mocy” oleju kokosowego są przede wszystkim średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe (MCT). Te elementy zwalniają perystaltykę jelit i dzięki temu wpływają na zwiększenie wchłaniania składników odżywczych przez organizm. Dbają też o zdrowie wątroby i pomagają walczyć z takimi schorzeniami jak celiakia, syndrom krótkiego jelita i biegunki. Z kolei zawartość w oleju kokosowym kwasu laurynowego i kaprylowego powoduje, że produkt ten ma właściwości antywirusowe, antybakteryjne oraz antygrzybiczne. Olej kokosowy to również niepowtarzalne źródło antyoksydantów, które zwalczają wszelkiego rodzaju stany zapalne.

Olej kokosowy, który jest najzdrowszy!

Na wyspach Pacyfiku olej kokosowy określany jest jako lek na wszystko. Nic dziwnego, ponieważ posiada wiele, unikalnych właściwości. Stosuje się go zarówno w kuchni. Nadaje się do smażenia, a także jako dodatek do zup, dań, owsianek oraz koktajli. Dodatkowo jest niezastąpionym kosmetykiem, który można stosować w codziennej higienie oraz pielęgnacji ciała oraz włosów. Poza tym olej kokosowy można z powodzeniem przechowywać przez dłuższy czas. Wystarczy mu suche i zacienione miejsce.

Artykuł powstał we współpracy z https://foodsbyann.com/product-pol-202-Olej-kokosowy-ekologiczny-260ml.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ