spedytor

Obecnie rynek usług spedycyjnych cały czas się rozrasta. Gospodarka oczekuje od przedsiębiorcy coraz większej specjalizacji. Jedni będą zajmować się produkcją towarów, inni zaś ich rozwózką. Jeszcze inni muszą to wszystko sprawnie zaplanować logistycznie. Właśnie tym będzie zajmowała się firma spedycyjna. Gdzie szukać pracy w takim zawodzie? Czy praca na własną rękę jest dobrym pomysłem na biznes?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/spedytor-na-samozatrudnieniu-sprawdz-czy-lepiej-pracowac-na-etacie-czy-miec-wlasna-firme-jako-spedytor/

Gdzie możemy znaleźć pracę jako spedytor?

Praca jako spedytor na etacie będzie czekała nas głównie w firmach zajmujących się transportem i przesyłkami. Nasza wiedza oraz doświadczenie Przydadzą się w firmach kurierskich, pocztowych, transportowych, a także tych zajmujących się przewożą rzeczy czy osób. Dodatkowo pracę znajdziemy również w firmach spedycyjnych, które zajmują się organizacją pracy innych podmiotów transportowych. Możemy pójść też o krok dalej i spróbować swoich sił otwierając własną działalność gospodarczą.

Co należy zrobić, aby otworzyć własną działalność?

Do tego potrzebna nam będzie specjalna licencja. Związana jest ona z wyrobieniem sobie certyfikatu kompetencji zawodowych. Jako właściciel firmy, Musisz również taką posiadać. Certyfikat uzyskany może być na drodze egzaminy dotyczącego prawa pracy, prawa handlowego, finansowego czy zarządzania przedsiębiorstwem transportowym możemy skorzystać też ze szkolenia, chociaż nie jest ono obowiązkowe.

Własna działalność spedycyjna

Posiadając aspekty takie jak doświadczenie i kontakty z klientami, a także kapitał początkowy możesz zastanowić się nad otworzeniem się na rynek spedytorski. Doświadczenie będzie tutaj kluczowym czynnikiem. Znajomość prawa oraz zwyczaje branży sporo nam pomogą. Nawet, jeżeli nie posiadamy swojej floty samochodów, nadal czeka nas sporo kosztów. Są to między innymi wypłaty dla pracowników, opłata za licencję, biuro rachunkowe, lokal oraz oprogramowanie. Wszystko to jednak wiąże się z pewnymi kosztami. Taka firma działa bardzo dynamicznie. Wiele problemów musimy załatwiać bez chwili zastanowienia. 

Zobacz też: http://www.decotrendy.pl/agent-nieruchomosci-praca-na-etacie-czy-wlasna-dzialalnosc/

[Głosów:2    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ