Funkcjonalna szafka narożna – system przechowywania magic corner

Połączenie dwóch lub trzech prostopadłych względem siebie ciągów szafek, spotykane jest w wielu kuchniach. Stosowane do tego celu szafki narożne są niezwykle pojemne, ale i problematyczne – aby wyciągnąć rzeczy umieszczone w ich głębi, należy najpierw wyjąć te znajdujące się na brzegu. Na szczęście, istnieją rozwiązania likwidujące ten problem, takie jak systemy magic corner i półki obrotowe.

Półki obrotowe

Półki obrotowe, nazywane także karuzelami, stosuje się przede wszystkim w narożnych szafkach wiszących i szafkach stojących o wymiarach 90x90cm i podobnych. Dzięki rotacji w zakresie 360 stopni, umożliwiają one wyciągnięcie rzeczy znajdujących się w głębi ww. szafek bez konieczności wyjmowania pozostałych przechowywanych w nich przedmiotów. Karuzele pozwalają także na szybki przegląd zawartości mebli oraz ich łatwe sprzątanie (można je bowiem szybko zdemontować).

W bogatej ofercie rynkowej półek obrotowych, można znaleźć modele druciane (wykonane ze stali lub aluminium), szklane, drewniane oraz z nowoczesnych tworzyw sztucznych. Producenci proponują przeważnie karuzele dwupoziomowe, choć można spotkać się i z tymi pojedynczymi czy potrójnymi. Proponowane przez firmy produkujące akcesoria do mebli kuchennych półki obrotowe, można dopasować zarówno do szafek narożnych ze skośnym frontem, jak i tych z frontem łamanym pod kątem 90 stopni.

Karuzele do narożnych szafek wiszących mają udźwig umożliwiający przechowywanie na nich m.in. pakowanych produktów spożywczych czy naczyń takich jak talerze, miski, szklanki i kubki. Nie należy ich jednak przeładowywać, gdyż grozi to wygięciem obrotowych półek.

Systemy narożne cargo

Cargo magic corner to rozwiązanie polecane do narożnych szafek stojących, których jeden bok jest dłuższy, a drugi odpowiada głębokości ciągu kuchennego. Każdy system tego typu posiada wysuwane przed szafkę półki z ogranicznikami lub kosze, dzięki którym użytkownik uzyskuje dostęp do wszystkich rzeczy przechowywanych w szafce bez konieczności zaglądania do jej środka. Rozwiązania cargo typu magic corner biją rekordy popularności i pojawiają się w niemalże wszystkich nowoczesnych kuchniach.

Wśród proponowanych na rynku systemów, można znaleźć takie z półkami i koszami o różnych kształtach. Niektórzy producenci proponują klasyczne dwie półki o dużej powierzchni, inni – cztery lub sześć mniejszych, a jeszcze inni – innowacyjnie rozmieszczone kosze. W katalogach firm produkujących akcesoria meblowe pojawiają się różne wersje systemów typu magic corner, wśród których łatwo znaleźć ten najbardziej odpowiadający indywidualnym potrzebom. W sklepie internetowym LOCKER klienci mogą wybrać spośród ponad dwudziestu tego typu produktów.

Klasyczne cargo magic corner wykorzystywane jest do przechowywania garnków, patelni, małego AGD i dużych misek oraz półmisków. Duży udźwig systemu pozwala na niemalże takie samo obciążenie szafki, jak w przypadku załadunku podobnego mebla bez wyposażenia wewnętrznego.  

Półki obrotowe i cargo typu magic corner sprawiają, że dotychczas nadające się do przechowywania jedynie rzadko używanych rzeczy szafki narożne, stają się funkcjonalne w codziennym użytku. Zdecydowanie warto inwestować w tego typu rozwiązania, jeśli chce się posiadać wygodną i funkcjonalną kuchnię. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ