Ekspres do biura – jak o niego dbać?

Ekspres do kawy to urządzenie, które ma za zadanie być szybkim i łatwym w obsłudze. Niekiedy zapominamy również o jego odpowiedniej pielęgnacji i czyszczeniu danych elementów. Z pewnością wydłuży to żywotność urządzeni i poprawi jego jakość. W poniższym artykule przedstawiamy kilka wskazówek na ten temat.

Filtr wody

Zapobiega powstaniu kamienia oraz osadu, a także usuwa wszelkiego bakterie. Regularnie wymieniany z pewnością zapewni odpowiedni oraz na najwyższym poziomie smak kawy. Umieszczony oczywiście w zbiorniku na wodę, a dzięki nim zdecydowanie zabezpieczamy urządzenie. Sama woda odgrywana bardzo istotną rolę, ponieważ powinna być wymieniana regularnie po każdym dniu użytkowania, aby zachować swoją świeżość. Filtr również pozwala na odpowiednią jej filtrację, a także utrzymuje odpowiednią twardość.

Najlepszej jakości woda przyczynia się również do najlepszego smaku naszej ulubionej kawy. Istotne jest wymiana filtra i samej wody codziennie, jeśli ekspres znajduje się w biurze. O tyle jest to ważne ze względu na wysoką wydajność urządzenia w warunkach biurowych.

Odkamienianie i czyszczenie

Ekspres do kawy, który jest użytkowany w biurze, powinien być regularnie czyszczony. Pod uwagę musimy brać szczególnie elementy, które są narażone na zbieranie się osadu oraz drobnoustrojów. Mowa o zbiornikach na wodę, fusy, blok zaparzania, tackę ociekową oraz dysze spieniającą, jak i sam spieniacz. Oczywiście wiele z najnowszych modeli ma funkcję samooczyszczania, którą wykonuje się w zależności od użytkowania ekspresu. Jednak poprzez samo naciśnięcie przycisku urządzenie nie jest w stanie każdego z elementów wyczyścić tak samo. Musimy dane części (wspomniane wyżej) samodzielnie oczyścić.

Szczególnie zwracajmy uwagę na systemy spieniające – mleko nie ulegnie fermentacji oraz nie zaschnie. Pozwoli to uzyskać gęstą oraz przyjemną piankę w ulubionych mlecznych wariantach kawy. Ułatwić to zadanie mogą specjalnie środki czyszczące, np. tabletki, które rozpuszczają pozostałości po kawie, czy mleku. Pozwala ona na oczyszczenie części wewnątrz ekspresu wraz jego konserwacją. Musimy tylko pamiętać, że nie w każdym modelu możemy takich tabletek użyć. Ważną kwestią jest również odkamienianie. Pozwoli to na pozbycie się resztek osadu oraz kamienia. Ekspresy do biura to urządzenia, które wymagają czyszczenia wraz z odpowiednią konserwacją danych elementów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ