Efektowne akwarium

Twoim marzeniem jest akwarium, które zrobi wrażenie na każdym gościu i będzie zachwycać również domowników? Wbrew pozorom do uzyskania takiego efektu wcale nie jest potrzebne dużo doświadczenia w akwarystyce. Nawet zupełny nowicjusz może stworzyć efektowny kącik z rybkami, jeśli tylko będzie trzymać się kilku prostych zasad. Sprawdź, jak zamienić zwykłe akwarium w efektowną dekorację pomieszczenia.

Postaw na niebanalny styl

Dokładnie tak jak w przypadku ubrań czy też biżuterii w uzyskaniu zachwycającego efektu najważniejszy jest styl. Spore wrażenie może zrobić zwłaszcza akwarium morskie, które wielu osobom kojarzy się z zawsze robiącą wrażenie egzotyką. Bardzo ważne jest również zachowanie konsekwencji – wszystkie elementy wyposażenia, zbiornik i rybki powinny pasować do siebie. Dlatego w akwarium z rybami słonowodnymi nie powinny pojawić się np. rośliny typowe dla akwenów słodkowodnych.

Zachwyć wyjątkowymi rybkami

Podczas urządzania domowego akwarium zawsze najważniejsze powinny być ryby. To one najbardziej przyciągają wzrok, dlatego nie powinny być jedynie przypadkowym dodatkiem do wystroju zbiornika. Dobrym pomysłem może być wręcz rozpoczęcie przygotowań do założenia akwarium właśnie od wyboru przyszłych mieszkańców. Fanom efektownych gatunków mogą szczególnie przypaść do gustu piękne bojowniki. Niemałe wrażenie robią również duże stada kolorowych i delikatnie błyszczących neonów.

Dobierz odpowiednie rośliny

Po wyborze rybek powinien przyjść czas na przyjrzenie się bliżej roślinom akwariowym. Fanom naturalnych zbiorników mogą bardziej przypaść do gustu prawdziwe rośliny. Warto jednak pamiętać, że takie rozwiązanie wiąże się z koniecznością dbania nie tylko o rybki. W przypadku braku czasu strzałem w dziesiątkę mogą okazać się sztuczne roślinki, które niekiedy wyglądają niemal identycznie jak ich żywe odpowiedniki. Często również są dostępne w bardzo oryginalnych kolorach i kształtach, co może wprowadzić do zbiornika nutę oryginalności.

Pamiętaj o dekoracjach

Nawet w dość małym zbiorniku na pewno znajdzie się odrobina miejsca na dekoracje. W internetowym sklepie Aquael szczególną popularnością cieszą się naturalne korzenie i kamienie, które pomagają w odtworzeniu wyglądu prawdziwych akwenów wodnych. W stworzeniu iście baśniowej aranżacji mogą natomiast pomóc dekoracje przypominające zamki lub zatopione statki. Ciekawym dopełnieniem może być również tło akwarystyczne do przyklejenia na tylnej ścianie zbiornika.

Pomyśl o ciekawym oświetleniu

Dobór odpowiedniego oświetlenia jest ważny nie tylko ze względu na atrakcyjny efekt wizualny. Światło ma również istotny wpływ na życie wielu gatunków ryb i roślin, o czym doskonale pamiętają producenci nowoczesnego oświetlenia. Zdecydowanie warto zaopatrzyć się w lampy LED, które są energooszczędne i robią spore wrażenie. Co więcej, ten typ technologii pozwala na podświetlenie elementów zbiornika w niemal dowolnym kolorze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ