Każdy rodzic chce, aby jego dziecko jadło zdrowe i pożywne posiłki. Nie wszyscy mają jednak czas, by odpowiednio je przygotowywać. Przykładowo — dżemy, wszyscy wiemy, że są smaczne i uwielbiamy je jeść. Jednak w obecnych, zabieganych czasach częściej wybieramy dżem ze sklepowych półek niż domowy.

Domowe przetwory

Przygotowując dżem samemu, dokładnie znamy jego skład i mamy pewność, że będzie świetnym urozmaiceniem diety całej naszej rodziny. Jednak jego przygotowanie może zająć nam trochę czasu. Jeśli go znajdziemy śmiało możemy włączyć w prace nawet dzieci. Będzie to dla nich świetna zabawa. Oczywiście także z wygody niejednokrotnie wolimy wybrać się na zakupy niż spędzić kilka godzin w kuchni. Na co zwrócić uwagę podczas wypadu do sklepu?

Dżem ze sklepu

Wysokiej jakości wyrób jest świetnym uzupełnieniem codziennej diety dzieci i dorosłych. W dżemach bardzo łatwo przemycić nieco owoców dla maluchów, którzy raczej od nich stronią. Co więcej, można dodawać go nie tylko do kanapek, ale także do deserów. Warto powiedzieć, że w szkołach zabroniono dosładzania przetworów z owoców. Zakaz ten dotyczy zarówno cukru, jak i słodzików. To bardzo ważna informacja, ponieważ każdy rodzic chciałby, by jego dziecko w szkole dostawało zdrowe posiłki. Ale co z tymi wyrobami, które kupujemy sami? Wybierając je musimy dokładnie przeanalizować skład na opakowaniu. Najważniejsza jest ilość owoców. Jeśli przewyższa ona 80%, śmiało możemy dokonać zakupu. Unikajmy jednak gumy guar, słodzików i konserwantów. W żadnym wypadku nie kupujmy produktów z zawartością syropu glikozo — fruktozowego. Ma on wiele negatywnych skutków dla naszego zdrowia. Na szczęście na sklepowych półkach znajdziemy dżemy owocowe, które są naturalne i smaczne.

Jak widać, kiedy odpowiednio wybierzemy dżem owocowy w sklepie, może on być równie zdrowy i pożywny jak ten domowy. Zanim wybierzemy się na zakupy, poczytajmy na temat niebezpiecznych substancji, które często są dodawane do popularnych produktów i unikajmy ich tak bardzo, jak będzie to możliwe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ