Domowa uroczystość

W każdej rodzinie mniejszej i większej, od czasu do czasu organizowane są różnego rodzaju przyjęcia i uroczystości. Domowe uroczystości mają swój wyjątkowy charakter i klimat, są przytulne, rodzinne, wesołe i bardzo przyjemne. Do takiej uroczystości trzeba się jednak w szczególny sposób przygotować.

Zastawa stołowa

Najważniejszym miejscem przy tego typu uroczystościach rodzinnych, jest stół. To w jaki sposób będzie on zaaranżowany, co się na nim znajdzie, wpłynie na odczucia biesiadników i ich komfort przebywania przy stole. Jedną z najważniejszych kwestii, jest zatem zastawa stołowa, w postaci serwis do herbaty i kawy a także serwisu obiadowego.

Jeśli ktoś nie wie, jaki serwis do kawy i herbaty kupić, to powinien go dopasować do stylu w jakim jest urządzone pomieszczenie a także do charakteru przyjęcia i ogólnego wystroju stołu. Serwisy do kawy i herbaty, są bardzo różnorodne. Mogą być proste i klasyczne, utrzymane w jasnej kolorystyce, zdobione malowanymi kwiatami albo też efektowne, awangardowe i bogato ozdobione.

Bardzo ważny jest też wybór odpowiedniego serwisu obiadowego. Powinien on być dopasowany do liczby biesiadników i powinien się składać z talerzy głębokich, talerzy płaskich, talerzy deserowych, misek i półmisków. Serwis obiadowy powinien być dopasowany do serwisu kawowego, serwisy obiadowe i kawowe powinny ze sobą współgrać stylistycznie i tworzyć spójną całość. Czasem wystarczy jeden akcent, który będzie się powtarzał na talerzach deserowych, głębokich i płytkich, by stół przez cały okres trwania uroczystości, wyglądał elegancko, schludnie i stylowo.
Na eleganckie, nowoczesne przyjęcia, przyda się zastawa stołowa w kolorze czarnym. Obecnie kolor ten jest bardzo modny, taka zastawa zwraca uwagę, jest gustowna i piękna. Jeśli na dodatek w serwisie będą talerze kwadratowe, wtedy na pewno efekt będzie piorunujący.

Jeśli jednak ktoś chce stworzyć bardziej kameralne przyjęcie dla najbliższych, wtedy sprawdzi się klasyczna, biała lub kremowa zastawa, prosta i skromna.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ