Dlaczego kompresor bezolejowy jest warty uwagi?

0
977

Rynek różnego rodzaju sprężarek jest ogromny i bez odpowiedniej znajomości tematu, wybór odpowiedniego modelu może sprawić nie lada problem. Przedmiotem naszego artykułu będzie zaprezentowanie, wciąż zyskującego na popularności, kompresora bezolejowego. Staje się on coraz bardziej powszechny zarówno w domowych garażach, jak i w wielu przedsiębiorstwach, w których przez wzgląd na pewne specyficzne cechy omawianego tutaj urządzenia, jest ono niezastąpione. Jeśli również stoisz przed wyborem zakupu idealnego kompresora, poniższe opracowanie z pewnością Cię zaciekawi.

Gdzie wykorzystywany jest kompresor bezolejowy?

Jak już było wspomniane, na wielu obszarach bezolejowa wersja sprężarki jest niezbędna. Poniżej przyjrzymy się im bliżej.

Gdzie używany jest kompresor bezolejowy?

Higiena pracy omawianego tutaj kompresora, umożliwia wykorzystanie go na wielu płaszczyznach, w których działanie olejowych sprężarek, byłoby niemożliwe lub szczególnie utrudnione. Są to przede wszystkim:

 • przemysł spożywczy,
 • przemysł tekstylny,
 • farmaceutyka,
 • przemysł elektroniczny,
 • produkcja chemiczna,
 • stomatologia,
 • prace w domu, garażu, ogrodzie.

Łatwo zauważyć, iż wymienione wyżej gałęzi biznesu mają ze sobą wiele wspólnego. Wszystkie wymają bezpieczeństwa i higieny pracy. Pożądana jest również odpowiednia precyzja i stabilność działania. Te właśnie oczekiwania spełnia omawiany tutaj kompresor. Dzięki braku potrzeby lubrykacji poszczególnych komponentów sprężarki olejem, nie odprowadza ona żadnych toksycznych substancji. Zamiast tego wykorzystuje się fabryczne pokrycie odpowiednich części warstwą teflonu, która zapobiega negatywnym skutkom tarcia. Takie rozwiązanie gwarantuje, iż powietrze w tak sterylnych miejscach pracy, jak np. placówki farmaceutyczne, nie jest zanieczyszczone, a sama konstrukcja kompresora jest pozbawiona infrastruktury odpowiadającej za smarowanie olejem. Jednak omawiane tutaj urządzenie posiada znacznie więcej cech, świadczących o pozytywnych aspektach jego użytkowania. Część z nich jest specyficzna dla poszczególnych modeli, a inne są bezpośrednio związane z naturą samego kompresora. O tych drugich, możesz przeczytać w następnym paragrafie.

Zalety kompresora bezolejowego

Oprócz profesjonalnych obszarów zastosowania wyróżnionego tutaj urządzenia ostatni punkt na naszej liście wiąże się z wykorzystaniem naszego kompresora w różnego rodzaju pracach domowych. Poniżej postaramy się wyjaśnić dlaczego.

 • Higiena pracy – jak już było wspomniane, nasza maszyna nie uwalnia do atmosfery żadnych szkodliwych substancji. W związku z tym możemy używać kompresora w domu i nie martwić się o szkodliwy wpływ toksycznych oparów na nas lub członków naszej rodziny.
 • Łatwa obsługa i bezpieczeństwo w czasie użytkowania – przez prostszą od sprężarek olejowych konstrukcję urządzenia, jest ono mniej wymagające w obsłudze. Co więcej, nie grozi nam żadna niebezpieczna awaria kompresora.
 • Waga – dzięki mniej skomplikowanemu designowi, bezolejowe kompresory są zdecydowanie mniejsze i lżejsze od swoich olejowych braci. Ma to szczególne znaczenie, jeśli zajdzie potrzeba transportu urządzenia lub manipulowania nim podczas wykonywanej pracy, np. podczas malowania ścian pistoletem natryskowym.
 • Działania konserwacyjne – specyfikacja techniczna naszej sprężarki, gwarantuje łatwe i tanie działania eksploatacyjne. Zwykle ograniczają się one do czyszczenia i wymiany filtrów powietrza, osuszania zbiornika kompresora z nagromadzonej wody oraz regularnego kontrolowania fizycznej kondycji urządzenia. Każdy amator majsterkowania zdecydowanie sobie z tym poradzi.
 • Cicha natura pracy – współcześnie, w bezolejowych modelach sprężarek, wykorzystywane są specjalne instalacje, pozwalające wytłumić uciążliwy dźwięk podczas użytkowania.
 • Szybsze rozpoczęcie pracy – w niskich temperaturach lepkość oleju sprawia, iż wykorzystujące go kompresory potrzebują znaczną ilość czasu na osiągnięcie pełnej efektywności. Problem ten nie dotyczy jednak omawianego przez nas urządzenia, gdyż zamiast oleju, wykorzystany jest teflon.

Kupić czy nie kupić?

Mamy nadzieję, iż wiesz już, dlaczego kompresor bezolejowy w wielu obszarach jest niezastąpiony. Jeśli szukasz sprężarki, której używać będziesz w domu lub w jednej z wymienionych wyżej gałęzi biznesu, gwarantujemy satysfakcję z użytkowania wyróżnionego tutaj sprzętu. Decydując się na zakup, pamiętaj, aby dokonać go w sklepie, którego urządzenia są certyfikowane i spełniają restrykcyjne normy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ