Zestawy do zabudowy kuchni

Kupując gotowe komplety kuchennego wyposażenia możemy sporo zaoszczędzić. Od zawsze w końcu wiadomo, że „w zestawie taniej”. Nie inaczej jest w przypadku sprzętów AGD. Wybierając zestaw składający się ze zlewu i baterii kuchennej, nie tylko wybieramy opcję przyjazną dla portfela, ale też zyskujemy pewność, że obywa elementy będą do siebie idealnie pasować. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jaki komplet sprawdzi się w Twoim domu.

Zestaw: zlew + bateria – dlaczego warto?

Skompletowanie całego wyposażenia kuchni, tak by wszystko do siebie pasowało i tworzyło harmonijną całość, wcale nie jest tak proste. Zwłaszcza że obecna oferta sprzętów AGD jest naprawdę bardzo szeroka. Skąd zatem mamy wiedzieć, które urządzenia są najlepsze i które najlepiej sprawdzą się w naszych domach? Sprawa staje się dużo mniej skomplikowana, kiedy możemy kupić gotowy zestaw do zabudowy kuchni. Kupując zlew z dopasowaną do niego baterią kuchenną, nie będziemy musieli obawiać się o to, że oba elementy nie będą do siebie pasować – zarówno pod względem praktycznym, jak i estetycznym. Ich wykończenie będzie idealnie ze sobą współgrać, a jednocześnie będziemy mieć pewność, że będziemy mogli wygodnie z nich korzystać.

Bateria i zlew

Bateria i zlew w komplecie

Zlewozmywak z baterią może być dopasowany pod względem koloru lub materiału wykonania bądź też jednego i drugiego. Do stalowych zlewów najczęściej po prostu dobieramy stalowe baterie. Nieco pola manewru mamy natomiast przy zlewozmywakach granitowych. Wybierając taki zlew, możemy zdecydować się na wybór armatury w idealnie dopasowanym do niego kolorze, ale w tym wypadku dobrze będzie też prezentować się i bateria stalowa, i dwukolorowa. Baterie dwukolorowe z reguły posiadają stalowy korpus i kolorową wylewkę. Przykładowo może być to połączenie stali i czerni, które będzie świetnie pasować do czarnego zlewu z granitu, a przy tym wyjątkowo elegancko się prezentować. Jeżeli jednak nie chcemy sami dokonywać wyboru, zdecydujmy się na zestaw od jednego producenta. Ale który z kompletów będzie najlepiej nada się do naszej kuchni?

Zlewozmywak z baterią – jaki zestaw wybrać?

Wybór zlewu z baterią w komplecie dobrze jest zacząć od zastanowienia się nad tym, jak duży zlewozmywak jest nam potrzebny. W małej kuchni lepiej sprawdzi się model jednokomorowy z lub bez ociekacza. Ociekacz to niezwykle praktyczny element zlewu, dlatego – jeżeli tylko mamy wystarczająco dużo miejsca – nie rezygnujmy z niego. Nawet gdy w kuchni znajduje się zmywarka, ociekacz przyda się chociażby do odłożenia na nim umytych warzyw i owoców czy naczyń, które musimy zmywać ręcznie. W dużych kuchniach, w których więcej się gotuje, swobodnie możemy pozwolić sobie na zlew dwukomorowy. Pośrednim rozwiązaniem będzie zlewozmywak półtorakomorowy posiadający dużą komorę główną oraz małą – pomocniczą.

Zlewozmywak z baterią

Inną kwestią jest wybór materiału, z którego ma być wykonany nasz zlew. Największą popularnością obecnie cieszą się zlewy granitowe i stalowe. Oba materiały mają swoje zalety – dlatego ten wybór jest już kwestią upodobań. A co z baterią? Poza jej wykończeniem, ważną jej cechą jest kształt wylewki. Baterie z wysoką wylewką pozwalają na wygodniejsze napełnianie wodą wysokich naczyń. Te z niższą z kolei sprawdzą się w kuchniach, w których przestrzeń pomiędzy dolną a górną zabudową jest nieduża. Dodatkowy komfort przynoszą nam natomiast baterie z wyjmowaną albo giętką wylewką. To rozwiązanie, które niezwykle ułatwia nam mycie samego zlewu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ