Poradnik w wyborze łóżka jednoosobowego

Łóżko to kluczowy element wyposażenia nie tylko samej sypialni, ale także całego mieszkania. Odpowiednio dobrane łóżko to zagwarantuje Ci możliwość komfortowego wypoczynku zarówno w ciągu dnia jak i w nocy. Poniżej skupiamy się na ofercie łóżek jednoosobowych, dedykowanych dla singli, którzy pragną wygodnie się wyspać. Przedstawiamy najważniejsze kryteria zakupowe oraz dodatkowe funkcje, jakie może pełnić Twoje łóżko oraz doradzamy – jaki rozmiar oraz konstrukcja mogą okazać się wyborem idealnym. 

Łóżka i ich różnorodne rozmiary 

Łóżka jednoosobowe są oczywiście mniejsze niż modele dedykowane dla dwóch osób. Warto rozpocząć od kwestii ich wysokości, która ma duży wpływ na możliwości aranżacyjne, jakie oferują. Warto sięgać przede wszystkim po łózka wysokie, których obudowa pozwala na przechowywanie w ich wnętrzu różnego typu sprzętów i akcesoriów. Najczęściej, wewnątrz łóżka przechowuje się zapasową pościel oraz inne dodatkowe elementy, wykorzystywane w przygotowywaniu posłania. 

Długość łóżka powinna być dostosowana do rozmiaru osoby regularnie śpiącej na nim. Polecamy jednak sięgać przede wszystkim po łóżka długie na 200 cm., lub nawet więcej. Nawet jeśli pragniesz wyposażyć sypialnię swojego dziecka, o wiele lepszym wyborem będzie łóżko dłuższe niż 180 cm. 

Szerokość łóżek jednoosobowych jest dość unormowana i najczęściej mieści się w przedziale 80-100 cm. Oczywiście, znajdziesz także rozmiary szersze oraz łóżka o mniej standardowych proporcjach. Warto podkreślić, że najczęściej wybierane są właśnie łóżka szerokie na 90 cm, które okazują się wyborem optymalnym zarówno w przypadku osób dorosłych, seniorów, jak i nastolatków. Wygodne łóżko 90×200 cm od Meble MWM to oferta warta polecenia wszystkim grupom odbiorców. 

Dodatkowe elementy konstrukcyjne oraz funkcje łóżek

Wybierając łóżko, warto zwrócić uwagę na obecność dodatkowych elementów zwiększających wygodę jego użytkowania. Szczególnie warto wybierać łóżka z zagłówkiem, który jest pomocny w czasie różnych czynności wykonywanych w łóżku. Czytanie książki, obsługiwanie tableta lub smartfona przebiega o wiele sprawniej, jeśli możesz oprzeć się o wygodny, tapicerowany zagłówek. 

Obecność dodatkowych skrytek i schowków również okazuje się wysoce przydatna. Co prawda, większość łóżek ma tak wyprofilowaną obudowę, by w ich wnętrzu można było przechowywać różne obiekty. Jednak niektóre modele posiadają dodatkowe, wysuwane szuflady łóżkowe, które również pomogą Ci w organizacji i przechowywaniu łóżkowego asortymentu. 

Poręcze to dodatkowe elementy konstrukcyjne, które mogą zwiększyć użyteczność danego łóżka. Przydają się nie tylko w przypadku łóżek dedykowanych dla seniorów lub osób z ograniczoną sprawnością ruchową, ale także innych grup odbiorców. Poręcze mogą ułatwiać wchodzenie i schodzenie z łóżka, a także stanowić zabezpieczenie przed spadnięciem z jego powierzchni w czasie nadmiernie ruchliwego snu. Po łóżka jednoosobowe z poręczami szczególnie chętnie sięgają także rodzice małych dzieci, którzy pragną wyposażyć je w wygodne i praktyczne meble.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ