Pomysł na industrialną kuchnię

Często mówi się o urządzaniu mieszkania w jakimś stylu. W zależności od tego, w czym gustują właściciele mieszkania, podjęte zostają decyzje, w jakim stylu aranżuje się dane lokum. Wielu osobom podobają się industrialne wnętrza, ale jak wyglądałaby kuchnia urządzona na ten styl?

Co wyróżnia industrialny styl?

Industrialne wnętrze to przede wszystkim pomieszczenie, w którym króluje przestrzeń. Korzeniami styl ten sięga do lat pięćdziesiątych poprzedniego stulecia. Z powodu pogorszenia się sytuacji gospodarczej w Stanach Zjednoczonych, wiele prężnie i dynamicznie działających fabryk, hal produkcyjnych zostało pozamykanych. Po latach zaczęto wykorzystywać te opustoszałe budynki na mieszkania i tak oto styl industrialny zaczął coraz bardziej zyskiwać na popularności. Do tego stopnia zagościł na stałe w aranżacji wnętrz, że nawet w małych kawalerkach można spotkać ten niebanalny nurt dekoratorski. Ze względu na to, że industrialne mieszkanie wyróżnia się sporą przestrzenią, to projektanci decydują się unikania tworzenia wyraźnego podziału na poszczególne strefy. Właśnie to jest przyczyną, że w takim mieszkaniu, często da się zaobserwować połączenie kuchni z salonem i ewentualnie jadalnią.

Jak wygląda kuchnia w stylu industrialnym?

Przede wszystkim, skoro w tym dość surowym stylu dominują takie elementy jak czerwona cegła, beton, stal, szkło i drewno, to pasowałoby na jednej ze ścian kuchennych, zastosować ten materiał budulcowy. Niektórzy zamiast naturalnych elementów, wybierają bardzo dobrej jakości tapetę na ścianę. W kuchni najlepiej sprawdzi się zmywalna, winylowa albo flizelinowa tapeta. Jest ona odporna na wilgoć, której w kuchni z pewnością nie brakuje. Poza tym, jeśli wybierze się tapetę odporną na zabrudzenia i zniszczenia, to dłużej posłuży w nienaruszonym stanie. Pozostałe ściany powinny być jasne, białe lub szare. Meble w kuchni, podobnie jak w pozostałej części mieszkania nie muszą być nowe. Wręcz przeciwnie, mogą być stare, podniszczone, ale takie, które będą nawiązywać do poprzemysłowej stylistyki. Co prawda nie wszyscy lubią wyremontować mieszkanie i mieć stare meble, więc jest jeszcze opcja, aby zakupić minimalistyczne meble kuchenne. Mogą one być wykończone metalowymi elementami. Najlepszy efekt industrialnego klimatu osiągnęłoby się, gdyby zdecydować się na betonowy blat. Połączenie prostych mebli i surowego blatu nadałoby wyjątkowego wyglądu kuchni. Jeśli to możliwe, bardzo dobrą opcją byłby duży, prosty stół, na przykład drewniany z metalowymi nogami. Krzesła do stołu nie muszą być idealnie dopasowane, ważne żeby były proste i wygodne do siedzenia. Co więcej, gdyby chcieć oddzielić wyspą kuchnię od salonu, to nieodzowne wydają się metalowe hokery ustawione od strony salonu. Oświetlenie w kuchni musi być bardzo dobrej jakości, żeby nie męczyć oczu podczas przygotowywania posiłków. W sklepach jest wiele pięknych, nowoczesnych i jednocześnie minimalistycznych lamp przemysłowych, które zapewniają odpowiednie oświetlenie całej kuchni. Dodatkowo nad wyspą i stołem można zainstalować zwisające lampy, w prostej, metalowej obudowie. Będą stanowić minimalistyczną ozdobę, a jednocześnie sprawią, że pomieszczenie będzie przyjemniejsze, przytulniejsze i bardziej klimatyczne. Poszukujesz mebli w stylu loftowym? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą producenta mebli Platforma Mebli, który specjalizuje się w projektowaniu właśnie tego typu produktów.

Podsumowując, nawet w kuchni da się stworzyć industrialny styl. Wystarczy spróbować zadbać o przestrzeń, odpowiedni kolor ścian połączony z odpowiednimi materiałami, takimi jak beton, cegła czy metal. Meble kuchenne mogą być połączeniem starych egzemplarzy z nowymi. Ważne, aby wszystko było bez przepychu z zachowaniem minimalistycznego klimatu.

Zastanawiasz się nad marketingiem w swojej firmie? Odwiedź stronę internetową agencji Nedio.pl!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ