Płytki heksagonalne, czyli wyjątkowy design na wyciągnięcie ręki

0
1647

Płytki heksagonalne nie są nowością rynkową, ich popularność liczyć można w dziesięcioleciach, a jednak to właśnie one stanowią jeden z najciekawszych przykładów kreatywnego wykorzystania ceramiki do kształtowania charakteru wnętrz. Jak to możliwe? 

Niebanalne wzornictwo i doskonałe cechy użytkowe

Część zasług z pewnością należy przypisać projektantom wzornictwa, którzy coraz odważniej traktują ten rodzaj materiału. Dziś płytki heksagonalne to nie tylko doskonały punkt wyjścia do tworzenia interesujących kompozycji geometrycznych, czy też budowania intrygujących zestawień kolorystycznych. Oferta rynkowa obejmuje produkty, których część już na pierwszy rzut oka przywodzą na myśl prace mistrzów pędzla. Przyjrzyjmy się bliżej propozycjom płytek heksagonalnych i temu, co można z nich wyczarować.

Zanim przejdziemy do atrakcji wzorniczych, warto zwrócić uwagę na zalety użytkowe. Płytki dostępne są w szerokim wyborze rozmiarów, bez trudu znajdziemy takie o boku kilkudziesięciu centymetrów, jak i takie, w których wymiar ten nie przekracza kilku centymetrów. Te ostatnie świetnie się sprawdzą w charakterze mozaiki. Duże sześciokątne płytki sprzyjają zabiegom, których celem jest optyczne powiększenie niewielkich przestrzeni. Sprawdzą się zarówno na ścianach, jak i na podłodze nadając pomieszczeniom niepowtarzalny i oryginalny charakter. Z powodzeniem można je stosować w łazienkach i kuchniach, gdzie mogą one odgrywać rolę głównego materiału wykończeniowego, zajmując tym samym całą powierzchnię posadzek i ścian lub też stanowić dodatek do już istniejącej aranżacji. Inspiracje można mnożyć, na szczególną uwagę zasługuje pomysł wykorzystania płytek sześciobocznych do wydzielania stref funkcjonalnych poprzez zaakcentowanie przy ich użyciu przestrzeni roboczej w otwartych kuchniach lub też kabiny prysznicowej w obszarze łazienki.

Warto puścić wodze fantazji

Mnogość zastosowania jest skutecznie wspierana przez duży wybór wzornictwa. O tym, że często powtarzane stwierdzenie o szerokiej gamie produktowej to coś więcej niż puste słowa można się przekonać odwiedzając stronę firmy Domus. Jest ona jednym z największych importerów ceramiki, a także cenionym dystrybutorem płytek. Płytki heksagonalne stanowią mocny punkt oferty tego renomowanego sprzedawcy, dlatego też ich wybór został dokonany z należytą starannością i wyjątkową dbałością o jakość. 

Kafelki możemy kupić w wersjach jednobarwnych, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by puścić wodze fantazji i dać się skusić projektom nacechowanym pełnymi fantazjami wzorami. Modele bogato zdobione będą stanowić udane uzupełnienie eleganckiego wystroju salonów, podkreślając ich wyjątkowy charakter i prestiż. Niesłabnącą popularnością cieszą się wzory marokańskie oraz te, które pozwalają na stworzenie wyjątkowych kompozycji patchworkowych. 

Wybierając płytki heksagonalne, zwróćmy uwagę na sposób ich wykończenia. Wysoki połysk i błyszczące faktury słusznie kojarzą się ze stylem glamour, wersje matowe to z kolei propozycja dla osób ceniących minimalizm i oszczędne formy, lappato i satyna w uniwersalny sposób wpiszą się w każdą stylistykę, dodając jej sznytu oryginalności.

Nie bójmy się eksperymentów, pamiętajmy jednak, by podczas zakupu płytek kierować się jakością — dobry produkt przez lata pozostanie źródłem niezakłóconej satysfakcji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ