Płytki elewacyjne do kuchni

Ściany w kuchni bardzo szybko ulegają trudnym do usunięcia zabrudzeniom, dlatego warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie na ścianach. Alternatywą dla panelu szklanego lub metalowego są płytki kuchenne.

W sklepach i marketach budowlanych znaleźć można między innymi tradycyjne płytki ceramiczne bądź płytki elewacyjne do kuchni.

Płytki elewacyjne prezentują się bardzo nowocześnie, najczęściej imitują one cegłę bądź kamień. Tego rodzaju płytki doskonale sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim, minimalistycznym, prowansalskim a także klasycznym. Występują one w wielu różnych odcieniach, na przykład brązu, beżu, granatu, szarości oraz czerwieni.

Płytki dekoracyjne w kuchni przyciągają uwagę i nadają wnętrzu wyjątkowego charakteru. Warto pamiętać, aby płytki zostały położone przed montażem mebli, gdyż klej do płytek mógłby uszkodzić kuchenny blat.

Wybierając odpowiedni model płytek należy zwrócić uwagę na klasę ścieralności. Dobrze jest wybierać modele o wysokiej klasie, gdyż są one odporniejsze na różnego rodzaju rysy i uszkodzenia mechaniczne.

Za metr płytek zazwyczaj trzeba zapłacić od kilkunastu do kilkuset złotych. Cena uzależniona jest między innymi od klasy, wielkości i producenta. Od kilku sezonów hitem są płytki przypominające wyglądem plaster miodu oraz płytki kolorowe, które wspaniale ożywią każdą kuchnię.

Kupując płytki nie można zapomnieć o dobraniu odpowiedniej fugi. Większość osób decyduje się na fugę o kilka tonów jaśniejszą od płytek bądź w tym samym odcieniu.

Położenie płytek w kuchni warto zlecić doświadczonym specjalistom, gdyż tego typu prace wymagają ogromnej wprawy i specjalnych umiejętności. Szczególną ostrożność należy zachować przy cięciu płytek, gdyż mogą one niefortunnie pęknąć.

Wiele ciekawych i niebanalnych wzorów płytek znaleźć można w sklepach internetowych. Cena w takich sklepach zazwyczaj jest dużo niższa niż w znanych marketach. W zakładce wyprzedaż dostępne są modele o bardzo obniżonej cenie, pochodzące z poprzednich kolekcji.

Solidne płytki elewacyjne do kuchni znajdziesz w Centrum Klinkieru i Kamienia – Mikulska Klinkier.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ