Płyta indukcyjna czy gazowa

Urządzając swoją kuchnię, możesz zastanawiać się, jaka płyta okaże się dla Ciebie lepsza – indukcyjna czy gazowa. Aby pomóc Ci rozwiać wątpliwości, stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się, czym różni się płyta indukcyjna od gazowej, ale nie tylko! Poniżej znajdziesz bowiem także najbardziej polecane modele płyt, zatem nie zwlekaj i przeczytaj już teraz!

Płyta indukcyjna

Płyta indukcyjna stanowi idealny wybór dla osób ceniących sobie nowoczesne rozwiązania. Już na pierwszy rzut oka charakteryzuje się ona eleganckim designem, który okaże się strzałem w dziesiątkę zwłaszcza w przypadku wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu. Dużym plusem tego urządzenia okazuje się fakt, że jest ono niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości. A to ze względu na brak wystających elementów, co ma miejsce w przypadku płyt gazowych.

Płyta indukcyjna będzie też świetnym wyborem dla rodzin z dziećmi, ponieważ jej powierzchnia ogrzewa wyłącznie dno naczynia. Ten rodzaj płyty będzie doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy nie posiadają w bloku mieszkalnym instalacji gazowej albo nie chcą zajmować wolnej przestrzeni butlą z gazem.

Płyta gazowa

Na płytę gazową zdecydować mogą się z kolei zwolennicy standardowych i zarazem sprawdzonych rozwiązań technologicznych. Decydując się na ten rodzaj płyty, nic nie stoi także na przeszkodzie, by podpiec na niej cebulę do niedzielnego rosołu czy przygotować ulubiony chiński makaron na patelni typu wok.

Pamiętaj jednak, że płyta gazowa wymaga przyłączenia do gazu. Niektóre bloki mieszkalne nie posiadają instalacji gazowej, co wiąże się z koniecznością zakupu butli gazowej – w takim przypadku należy, oczywiście, zagospodarować na nią odpowiednią przestrzeń, np. w stojącej szafce obok płyty.

Na co zwracać uwagę przy zakupie płyty gazowej i indukcyjnej? Podpowiadamy!

Jeśli chcesz mieć pewność, że zakupiona płyta będzie przystosowana do Twoich preferencji i wymogów mieszkania, zwróć uwagę na kwestie, które znajdziesz poniżej. Pomogą Ci one wybrać model idealny!

Wymiary urządzenia

Najważniejszą kwestią, o jakiej należy pamiętać, decydując się na płytę, są jej wymiary. Upewnij się, że upatrzony przez Ciebie model będzie pasował wymiarami do roboczego blatu, na którym planujesz zamontować sprzęt.

Liczba pól grzewczych

Kolejnym bardzo ważnym aspektem przy wyborze płyty okaże się być liczba pól grzewczych. Standardowe urządzenia mają wbudowane 4 pola, natomiast w sklepach bez problemu znajdziesz modele z pięcioma, a nawet sześcioma polami grzewczymi. Jeżeli gotujesz zazwyczaj dla większego grona, koniecznie rozejrzyj się za taką płytą.

Szukasz płyty gazowej? W takim przypadku zwróć też uwagę na jej ruszty. Powinny one bowiem charakteryzować się stabilnością, a także solidnym materiałem wykonania. Największą trwałością cieszą się ruszty żeliwne.

Dodatkowe funkcje

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię płyta elektryczna do zabudowy czy może ta gazowa, warto zwrócić uwagę na wbudowane dodatkowe funkcje. Nie tylko usprawniają one użytkowanie, ale i ułatwiają przyrządzanie potraw. Największą popularnością cieszy się blokada rodzicielska, uniemożliwiająca włączenie sprzętu dzieciom. Niezwykle praktyczny okaże się także wbudowany wyświetlacz, który znajdziesz najczęściej w płytach indukcyjnych.

Te płyty indukcyjne i gazowe warto znać!

Płyta indukcyjna Siemens ED 851FWB5E

Płyta indukcyjna sygnowana logo Siemens to strzał w dziesiątkę dla dużych rodzin! Producent wyposażył ją bowiem w 5 pól grzewczych, co pozwoli Ci szybko i sprawnie upichcić obiad czy kolację dla większego grona. Zamontowane pola charakteryzują się różnymi wymiarami i kształtami, dzięki czemu umieścisz na nich garnki i patelnie o różnych kształtach.

Z dodatkowych udogodnień znajdziesz tutaj nie tylko blokadę rodzicielską, ale i kontrolę ciepła resztkowego, sygnał dźwiękowy, szybkie nagrzewanie, timer oraz funkcję łączenia pól grzewczych, którą wykorzystasz wtedy, kiedy zechcesz przygotować danie np. w dużej brytfance. Wymiary urządzenia to 80,2 x 5,1 x 52,2 cm.

Płyta gazowa Whirlpool AKWL 728/NB

Płyta od Whirlpool wyróżnia się eleganckim designem utrzymanym w czarnej minimalistycznej kolorystyce, a jej wymiary wynoszą 73 x 5,1 x 51 cm. Producent zainstalował w niej 5 pól gazowych, zatem jest to doskonała alternatywa dla powyższego modelu. Chcąc przygotować na tej płycie posiłek, skorzystasz z aż 9 wstępnie ustawionych poziomów płomienia, dzięki czemu z łatwością dostosujesz je do potrawy, którą zechcesz upichcić.

Model Whirlpool AKWL 728/NB jest wyposażony w solidne żeliwne ruszty. Nie musisz więc się obawiać o ich trwałość. Co więcej, bez problemu umyjesz je w swojej zmywarce. Sprzęt ten ma także zainstalowane zabezpieczenie przeciwpyłowe gazu oraz zapalarkę w pokrętłach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ