Parapetówka? Sprawdź niezawodne prezenty!

Wybierasz się na parapetówkę i szukasz pomysłu na prezent? Chcesz, żeby były to prezenty przemyślane i praktyczne, a jednocześnie ładne? A może organizujesz parapetówkę i nie wiesz czego sobie zażyczyć od swoich gości, nieustannie pytających czego potrzeba Ci w nowych czterech kątach? Oto kilka pomysłów, które sprawdzą się znakomicie!

Jedzenie zbliża ludzi

W trakcie urządzania się w nowym miejscu wyposażenie kuchni może czasem schodzić na dalszy plan. Goście zaproszeni na parapetówkę nieraz zastanawiają się co najlepiej kupić do nowych czterech kątów. Praktyczne pomysły na prezent są o wiele lepsze niż rzeczy, które będą jedynie zajmować miejsce. Ponadto, jeśli wcześniej używana była kuchenka gazowa, zdarza się, że wymienić trzeba wszystkie garnki. Indukcja dobrze sprawuje się w przypadku tych naczyń, te jednak powinny być dopasowane do nowych standardów. 

Garnki to idealny pomysł na wyposażenie szafek! Nie muszą idealnie do siebie pasować, mogą pochodzić z różnych serii, mieć różne kolory i wzory. Najważniejsze, żeby były funkcjonalne, dobrane z pokrywką w zestaw i dostosowane do mycia w zmywarce, jeśli ta została zamontowana w kuchni. W ten sposób prezent pokazuje, że ofiarująca go osoba dba o wygodę i potrzeby mieszkańców, a prezent jest naprawdę przemyślany i od serca.

Drobne, ale nie mniej ważne podarki

A jeśli wybierasz się na parapetówkę, a Twój budżet jest ograniczony lub jeśli wiesz, że sporo osób planuje kupić gospodarzom garnki, sięgnij po inne naczynia. Filiżanka do herbaty to nie tylko urokliwy pomysł na prezent, ale także bardzo praktyczny. Poza filiżankami możesz zainwestować w kubki lub talerzyki, choć to ostatnie jest już nieco bardziej ryzykownym pomysłem. O ile kubki i filiżanki pasują do każdej zastawy stołowej, a także mogą być używane oddzielnie, tak talerzyki lepiej komponować z resztą zastawy obiadowej.

Filiżanki lepiej dobierać zestawami parzystymi, po cztery, po sześć lub osiem, tworząc małe zestawy na wyjątkowe okazje. Wybierając wzór, możesz kierować się gustem znajomych – jeśli natomiast nie wiesz, co może im się spodobać, postaw na klasyczne modele, które sprawdzą się do wszystkiego. Minimalizm i prostota to zawsze dobry pomysł, taka zastawa zawsze się przyda. Postaw na prezent, który będzie służył mieszkańcom przez lata, postaw na dobrą jakość.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ