Organizery i pojemniki do zlewu

Zlew jest miejscem gdzie wiele osób spędza wiele czasu. W nim myjemy warzywa i owoce oraz inne produkty spożywcze, a ponadto a może przede wszystkim zmywamy naczynia. Zmywanie naczyń może być przyjemniejsze (mało kto w ogóle to lubi), jeśli miejsce zmywania jest jak najbardziej funkcjonalne.

Funkcjonalność miejsca zwanego zlewem możemy podnieść na wiele sposobów. Jednym z nich jest zakupienie odpowiednich organizerów i pojemników do zlewu. Organizery takie pozwalają nam, na rozmieszczenie w odpowiedni sposób akcesoriów kuchennych, a w szczególności tych, które służą do zmywania.

Organizerami takimi mogą być chociażby, dozowniki wszelkiej maści do mydła i płynu do mycia naczyń, ociekacze do sztućców oraz odpowiednia suszarka do naczyń. Warto również pomyśleć o miejscu na szczotkę, gąbkę oraz akcesoria związane głównie ze zmywaniem.

Dzięki takim zabiegom możemy zmniejszyć koszty związane ze zużyciem mediów, takich jak woda oraz płyn do mycia naczyń i mydło. Dzięki większej kontroli nad dozowaniem ich (korzystanie z butelki zazwyczaj kończy się, nadmiernym zużyciem powyższych i szybkim jej opróżnieniem).

Dopasowana do naszych potrzeb suszarka, będzie dla nas wygodna w użyciu. Będziemy mieli na niej odpowiednio dużo miejsca na każdy rodzaj zmywanych naczyń, a ponadto powinniśmy pomyśleć o tym, że taka suszarkę też, raz na jakiś czas należy umyć, więc warto o tym zawczasu pomyśleć.

Ociekacze do sztućców zakupione dodatkowo, również nie są złym pomysłem. Czasem nawet na najbardziej pojemnej suszarce, miejsca na sztućce jest po prosty za mało (producenci zazwyczaj dają na nie za mało miejsca), dzięki dodatkowym ociekaczom umieszczonym w odpowiedni sposób, rozwiążemy nasze problemy związane z ich suszeniem.

Jeżeli dołożymy do tego podwieszane, lub stojące pojemniki na akcesoria do zmywania typu szczotka druciak i gąbka, to w efekcie możemy otrzymać całkiem dobrze rozplanowane i zaopatrzone miejsce, w którym może nie będzie nam się zmywać z przyjemnością, ale zaoszczędzimy sporo czasu i pieniędzy.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ