opiekacz

Opiekane kanapki to dla wielu osób prawdziwy rarytas. Uwielbiają przyrządzać je z okazji podwieczorków, spotkań z przyjaciółmi lub w dowolnej innej sytuacji, gdy pojawia się mniejszy lub większy głód. Urządzenia wykorzystywane do przyrządzenia takich smakołyków tworzą bardzo rozbudowaną grupę, w której znajdziesz zarówno produkty z dolnej półki cenowej, jak i wysoce profesjonalne oraz zdecydowanie droższe urządzenia. Poniżej przedstawiamy najważniejsze porady i kryteria zakupowe, do których warto się stosować, poszukując swojego opiekacza. Dowiesz się po czym rozpoznać urządzenie dobrej jakości oraz jak odnaleźć opiekacz dopasowany do Twoich preferencji i oczekiwań. 

Opiekacze 3 w 1 – szybkie przekąski w kilka minut 

O tym jak korzysta się z opiekaczy nie trzeba chyba nikogo pouczać. Każdy musiał mieć w swoim życiu etap, gdy zajadał się regularnie przyrządzanymi w tym urządzeniu kanapkami. Oczywiście, najczęściej wykorzystujemy je do opiekania chleba tostowego, pomiędzy którego kromki wstawiamy wybrane, ulubione produkty spożywcze – ser żółty, plastry szynki, pomidora, ogórka, pieczarki, oliwki. Także inne składniki mogą znaleźć się we wnętrzu opiekanej kanapki. Po zaledwie kilku minutach po umieszczeniu we wnętrzu, będzie ona ciepła i chrupiąca. 

Oprócz przygotowywania zwykłych kanapek opiekacz 3 w 1 pozwoli Ci także na przygotowanie bardziej wykwintnych i wyszukanych przekąsek – zapiekanek, tortilli, a nawet hamburgerów lub hot dogów. Najbardziej rozbudowane modele mają także specjalne wnęki pozwalające formować takie dziecięce smakołyki jak omlety i gofry (po które oczywiście sięgają także dorośli). 

Kluczowa pod tym względem jest możliwość wymiany podstawowego komponentu w danym opiekaczu – czyli jego płyty grzewczej. To właśnie jej kształt jest odpowiedzialny za przydatność danego urządzenia do opiekania potraw o różnych formach i rozmiarach. Im więcej funkcji będzie mogło spełniać dane urządzenie, tym bardziej będzie przydatne w Twojej kuchni. 

Zakup opiekacza wielofunkcyjnego 3 w 1 

Niestety, modele wielofunkcyjne są zazwyczaj nieco droższe, choć istnieje sposób na obniżenie kosztów zakupu. Polecamy pod tym względem zwrócić uwagę nie tylko na ofertę sklepów stacjonarnych, ale także na sklepy online, których asortyment często okazuje się o wiele szerszy i ciekawszy. Możesz w nich odnaleźć zarówno opiekacze ekskluzywne w promocyjnych cenach, jak i tańsze odpowiedniki najpopularniejszych modeli. Wiele urządzeń oferuje sklep MPM, pod linkiem: https://sklep.mpm.pl/pl/19-gofrownice-i-opiekacze.

W trakcie przeglądania dostępnych produktów warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak moc grzewcza, od której zależy poziom wytwarzanej temperatury oraz zdolność do opiekania pieczywa. Warto też zwrócić uwagę na rodzaj powłoki grzewczej, a dokładnie na jej odporność na regularne użytkowanie oraz częste mycie. Dobrym wyborem będą płyty teflonowe lub ceramiczne, ograniczające przywierania chleba do powierzchni urządzenia. 

Ponadto warto zwrócić uwagę na obecność termostatu, który będzie utrzymywał temperaturę urządzenia na stałym poziomie, a także na dodatkową funkcję manualnej regulacji temperatury. Okazuje się szczególnie przydatna w czasie przyrządzania bardziej wyszukanych przekąsek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ