Najlepsze sposoby na czyszczenie ekspresu!

Poranna kawa to dla milionów Polaków codzienność. Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez intensywnej czarnej lub delikatnej białej kawy. Pyszny, unikalny smak oraz solidna dawka energii w postaci kofeiny, której tak nam rano potrzeba to zdecydowanie, coś, czego nie może nam zabraknąć. Niestety smak naszej ulubionej kawy może ulec pogorszeniu, kiedy to nie czyszczony od dawna ekspres zacznie niepoprawnie funkcjonować. Co wtedy należy zrobić? Odpowiedź jest prosta- wyczyścić. A jak? O tym w dzisiejszym poradniku!

Sposoby na czyszczenie ekspresu

Ekspres do kawy podobnie, jak każde inne urządzenie elektroniczne w naszym domu może się popsuć, lub przestać działać w sposób optymalny. W przypadku ekspresu możemy jednak temu zapobiec stosując regularną konserwację i czyszczenie. Sposobów na takie czyszczenie jest wiele, a każdy z nich ma swoje wady i zalety…

Domowy sposób na czyszczenie ekspresu

Pierwszym, czego zaczniemy szukać, kiedy nasz ekspres do kawy pokryje się kamieniem, będą zapewne domowe sposoby na jego usunięcie. Jak najbardziej w internecie znaleźć można sposoby na usunięcie kamienia z ekspresu przy użyciu domowych środków codziennego użytku. Wiele portali w takiej sytuacji zaleca czyszczenie roztworem octu, jest to jednak błąd, który może spowodować uszkodzenie ekspresu. Ocet jest silnym środkiem, który co prawda może sprawdzić się w czyszczeniu kamienia, ale nie w przypadku części wykonanych z aluminium. Octem, odkamieniamy czajniki. Chcąc wyczyścić ekspres domowym sposobem, możemy skorzystać z kwasku cytrynowego, który usunie kamień, nie szkodząc przy tym sprzętowi.

Tabletki do czyszczenia ekspresu

Domowe sposoby to zawsze tania i łatwo dostępna opcja, co, jednak jeżeli chcemy czegoś sprawdzonego i skutecznego? Wtedy warto sięgnąć po tabletki do czyszczenia ekspresu. Można je kupić w sklepie internetowym czy nawet markecie.  W przeciwieństwie do kwasku cytrynowego tabletki do czyszczenia ekspresu działają szybko i nie pozostawiają żadnych zabrudzeń. W końcu po to zostały stworzone. Co ciekawe tego typu tabletki bardzo często korzystają z właściwości swoich naturalnych odpowiedników, dzięki czemu w ich składzie znajdziemy takie substancje, jak kwasek cytrynowy. Są one jednak odpowiednio wzmocnione tak, aby doczyścić nie tylko kamień, ale i olej osadzający się na ściankach i aluminiowych wstawkach ekspresu. Czyszcząc go regularnie, zadbamy nie tylko o smak porannej kawy, ale i długość życia sprzętu. Konserwacja jest zawsze tańsza niż naprawa!

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ