Najlepsze słoiki na kuchenne przyprawy

Gotowanie to dla większości osób niezwykła przyjemność oraz pewnego rodzaju odskocznia od codziennych problemów. Aby jednak gotowanie stało się prawdziwą pasją, nie wystarczy jedynie książka kucharska oraz niezbędne naczynia. Niezwykle istotny jest w kuchni porządek, który z pewnością uprzyjemni sam proces gotowania, ale również ułatwi sprzątanie. Z tego właśnie względu warto zaopatrzyć się w modne i praktyczne słoiczki, które służą do przechowywania ulubionych przypraw.

Na co należy zwrócić uwagę, kupując słoiczki?

Niezwykle istotne jest przede wszystkim to, aby zastanowić się nad tym, czy słoiczki będą stały na kuchennym blacie, czy też będą schowane w szafce. Bardzo ważne jest również określenie dostępnego miejsca, czyli jego wysokości oraz szerokości. W sklepach zazwyczaj można zakupić słoiki o pojemności jednego litra, ale również te mniejsze. Ważny jest również kształt słoików, który powinien idealnie wpasowywać się w ogólną aranżację pomieszczenia kuchennego. Jeśli chodzi o koszt takich słoików, to jest on uzależniony głównie od pojemności danego produktu, ozdób znajdujących się na nim oraz jakości szkła. Jakie rodzaje zamknięć można wyróżnić w słoikach? Najpopularniejsze są te zakręcane, ale wiele osób decyduje się również na słoiki hermetyczne, które są otwierane i zamykane przy pomocy zaciskanego uchwytu.

Słoiki szklane

Słoiki szklane są zdecydowanie najpopularniejsze i sprawdzają się idealnie w przypadku drobnych przypraw np. ostrej papryki czy pieprzu. Bardzo dobrym rozwiązaniem są słoiki z zakrętką, która umożliwia uchylenie jej w taki sposób, aby bez problemu przez znajdujące się na niej dziurki wsypać do potrawy odpowiednią ilość przyprawy.

Słoiki plastikowe

Sprawdzają się idealnie w przypadku produktów, które kupowane są w większych ilościach np. cukier, mąka czy sól. Takie słoiki można również zastosować do mrożenia nie tylko świeżych ziół, ale również owoców.

Słoiki ceramiczne

Takie słoiki znajdują się głównie w nowoczesnych wnętrzach, gdyż stanowią nie tylko użyteczny przybór kuchenny, ale również element aranżacyjny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ