Najlepsze blachy do pieczenia pasztetów oraz ciast

Przełom lata oraz jesieni to idealny czas na to, aby w bardzo przystępnych cenach zakupić owoce oraz warzywa, które można przerobić nie tylko na przetwory, ale także na przepyszne tarty, ciasta oraz warzywne pasztety. Aby jednak przygotować takie cuda, konieczne jest posiadanie odpowiedniej blachy, za pomocą której wypieki z pewnością będą udane. W jakie zatem blachy warto zainwestować?

Muffinki, babeczki oraz tarty

Do przygotowania tych słodkości można wykorzystać zarówno ciasto biszkoptowe, ciasto na murzynka, a także ciasto francuskie, jak i kruche. Aby zatem przygotować te desery, potrzebna jest odpowiednia blacha. Jeśli chodzi o formę do pieczenia muffinek oraz babeczek w każdym sklepie można bez problemu zakupić specjalne foremki, które umożliwiają upieczenie nawet 12 sztuk naraz. Wiele z nich posiada silikonowe wkładki, za pomocą których ciasteczka można w bardzo szybki sposób wyjąć. Jeśli chodzi natomiast o tarty to warto zaopatrzyć się w ceramiczną formę z falowanymi brzegami. Dzięki takiej formie ciasto upiecze się równomiernie i nie będzie do niej przylegało.

Tory, ciasta, biszkopty z owocami

Do przygotowania tych właśnie wypieków najlepiej skorzystać z tortownicy, która posiada rozpinany pierścień, dzięki czemu wyjęcie wypieku jest niezwykle proste. W sklepach można bez problemu zakupić zarówno tortownicę o ceramicznym dnie, jak i z blachy ocynkowanej. Tortownica z gładkim dnem sprawdza się idealnie do pieczenia serników, szarlotek oraz mazurków. Lekko falowane dno nadaje się idealnie do przygotowania biszkoptu na tort.

Keksy, pasztety oraz domowy chleb

Najlepszą formą do przygotowywania keksów oraz pasztetów jest keksówka, ponieważ można w niej z łatwością pokroić gotowy wypiek na mniejsze porcje. Keksówki to wąskie i podłużne blaszki, które sprawdzają się idealnie do wypieku nie tylko wspomnianych wcześniej produktów, ale również do przygotowania domowego chleba. Obecnie w sklepach jest tak duży wybór, że z pewnością każda osoba znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ